A mávnál ha online vásárolsz jegyet meg kell adni azt, hogy melyik nap utazol vele és melyik vonattal?
Természetesen meg kell adni, mert minden (vonat)jegy egy adott napon érvényes. Különben egyes élelmes emberek többször utaznának ugyanazzal a jeggyel, ha véletlen nem lett lekezelve.
Ha más napon akarsz utazni, akkor elötte át lehet iratni másik dátumra, de csak a megadott nap elött. (Az indoklás ugyanaz, mint az elöbb)
Ha nem online váltod akkor is meg kell adnod a napot.
Online két megoldás van:
1) Megváltod online, és az állomáson elhelyezett kioszkon veszed át a jegyet. Ekkor csak a napot kell megadnod, amikor utaznál vagyis az adott napi keresésnél bármely neked megfelelő vonatot kiválaszthatod, és bármelyikkel utazhatsz. (Kivétel pótjegyes vonatok)
2) Megváltod online, és otthonnyomtatod ki. Ekkor a visszaélések elkerülése érdekében minden esetben meg kell adni a napot és a járat számát is. Azaz csak a kiválasztott vonattal utazhatsz. Itt azért van szigorítás, mert a jegy sima fénymásolópapírra kerül, semmi biztonsági elem nincs rajta. Ha akármelyik vonatra jó lenne, akkor kinyomtatnám 10 példányban és 10-en utaznánk vele, egészen addig, amíg valamelyikünk nem találkozik kalauzzal...
Amúgy online váltás esetén a vonat indulása előtti 1 óráig visszaválthatos a jegyed, ilyenkor -10% jön le kezelési költségnek. Ezt tudod tenni, ha még az indulás előtt 1 órával rájössz, hogy nem mennél vagy nem azzal mennél. Utána már elúszik a jegy.
Ilyen átíratás opció nincsen.
Annyit tudsz, hogy ha korábban utsznál minthogy rendelted ( mondjuk 10.-ére rendelted és 9.-én mennél) akkor utazás előtt a pénztárban le kell pecsételtetned aznapi dátummal. És akkor utazhatsz korábban. Később nem!
Később NEM tudsz utazni azzal a jeggyel.
Menj az online rendszerre és térítsd vissza a jegyed. -10% ugrik nemsokára arra a számlára visszautalják ahonnan fizetted.
Te meg veszel egy új, jó jegyet.
Ha otthon nyomtatott jegyed van, akkor csak azon a napon és azzal a vonattal utazhatsz, ami rá van írva (kivéve ha a vasút hibájából csatlakozást mulasztasz, de ez most nem téma).
Ha nem otthon, hanem átveszed, vagy eleve pénztárban veszed, akkor van érvényességi ideje. Ez egy kicsit összetettebb. Ha 100 km-nél rövidebb távra szól a jegy, akkor az utazást a rajta feltüntetett érvényességi idő 1. napján meg kell kezdeni az utazást. Ha 100 km-nél hosszabbra, akkor a feltüntetett érvényességi időn belül bármikor felhasználható. Az mindenféle jegyre igaz, hogy legalább 2 napig érvényes, gyakran többre is, ez megint csak a távolságtól függ, és hogy csak oda, vagy oda-vissza szól-e. Írd meg, milyen a jegy, és megmondom, hogyan érvényes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!