Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV online jegyvásárlás...

MÁV online jegyvásárlás hogyan? (Debrecen)

Figyelt kérdés

Hello, szeretnék neten jegyet venni, bankkártyám van hozzá, de elárulna valaki hogyan is megy ez?

Itt írnak olyat, hogyha a jegykiadó nem tudja kinyomtatni, akkor jegy nélkül kell felszállnom a vonatra.

Valaki tudja, hogy működik ez a kiadó?

Debrecenieket ha lehet, de más is írhat.


2010. ápr. 22. 07:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Regisztrálsz (ehhez kell egy e-mail cím és egy megfelelő bankkártya), majd onnantól kezddve, ha kiválasztottad, mikor és hová szeretnél utazni, rákattintasz az ELVIRa "Jegyvásárlás" gombjára (természetesen a megfelelő járat mellett). Ott van pár lépés, amin végigvezet a rendszer, beállíthatsz mindent, amit csak szeretnél, majd kártyával fizetsz. Ehhez szükség lesz a kártyára, mert jó sok számot kell majd beírnod róla. Ha sikeres a fizetés, a program fehér alapon nagy kék betűkkel kiad neked egy 10 számjegyű kódot. Ezt megjegyzed vagy felírod valahová, majd leballagsz a Nagyállomásra, amikor csak szeretnél és az indulási oldalon, az újságos sarkánál megtalálod a két jegykiadó automatát. Ezek érintőképernyősek, beütöd rajta a kódot (ha épp nem jelennek meg a tárcsázóhoz hasonlóan elrendezett számok, akkor képernyőkímélőn van, érintsd meg és jó lesz - de ezt ki is írja). Ha sikerült, kinyomtatja a jegyet és kidobja az alsó tálcába. Onnantól pedig ugyanúgy van jegyed, mintha a pénztárban vetted volna.
2010. ápr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, megvettem a jegyeket, csak zavart, hogy már a hivatalos oldalon is azt írják le, hogy mivan ha beragad/stb...
2010. ápr. 22. 10:26
 3/4 anonim ***** válasza:

A MÁV már csak ilyen... :-)

De azért ezt írják le, mert bármennyire is megbízható a rendszer (én a kezdetektől használom és sosem tapasztaltam hibát), az emberek nem bíznak benne, mert "az a biztos, ha a pénztárosnő adja a jegyet, ez az elektronika bonyolult és megbízhatatlan". Muszáj tehát az esetleges hibákra is kitérni, egyrészt ezért, másrészt azért, hogy ha valami malőr adódik, akkor ne csak állj az automata előtt, hogy most mi lesz.

2010. ápr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezt értem is, de ha tegyük fel nem adja ki az automata, akkor miért nem kérhetem ki a pénztárostól?

Amúgy kipróbáltam, elfogadta és ki is adta mindkét jegyet :)

2010. ápr. 22. 18:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!