Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV tartozásaim vannak,...

BKV tartozásaim vannak, szerintem jogtalanul, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Megbüntettek mához 2 nappal azért mert nem volt diákigazolványom, de bérletem volt, mivel a diákigazolvány igénylés folyamat alatt van és nem votl nálam semmilyen igazolás. (elmúltam 18 egy hete, bár 17nek számolták a túlképzett BKV ellenőrök)

Anyám bement megkérdezni, hogy mivan, illetve befizetni, de aztmondták ezt addig nem intézheti el amíg 2db büntetést ami az egyik 2008-ban a másik 2009ben történt, nem rendeződik ami 48ezer forintot jelent. Nos mi erről nem tudtunk, nem kaptunk levelet, költöztünk 2009ben de át is lettünk jelentve. Elvileg én ezt aláírtam akkoriban, de ezt a nő nem votl hajlandó megmutatni.

Holnap én is bemegyek személyesen. Mit mondjak neki? mit kérdezzek? Mit tegyek egyáltalán?


2012. márc. 22. 21:50
 1/7 anonim válasza:
37%
huu de bu*i ez a bkv te jó Isten
2012. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Ha aláírtad, akkor kötelesek megmutatni. AMúgy meg ne fizess, ha nem hajlandóak mutogatni.
2012. márc. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és ha ténylegesen az én aláírásom, és megmutatja..akkor? Elvégre akkoriban 14-15 éves voltam, és a gondviselőnek kötelesek lettek volna, levelet küldeni, vagy én tudom rosszul és a BKV egy teljesen korrekt cég? (nemhiszem)
2012. márc. 22. 21:55
 4/7 A kérdező kommentje:
??
2012. márc. 22. 22:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy a linkelt írásból látszik, nem egyedi az eseted, és egy nagy darázsfészekbe nyúltál. Ha volt is 2008-ban és 9-ben tartozásod, az elévült, tehát nem kell kifizetni.


Más kérdés, hogy ennek a ellenére a BKV belső szabályozása valószínűleg úgy rendelkezik, hogy ha van nem rendezett tartozásod, még ha elévült is, akkor nem teszik lehetővé az új ügyek rendezését.


Erre az a megoldás, hogy át kell váltani az írásbeli ügyintézésre. Ajánlott levélben be kell küldeni a diákigazolvány fénymásolatát, és/vagy igazolást arról, hogy diákigazolványt igényeltél, és le kell írni az egész esetet kitérve arra is, hogy az ügyfélszolgálaton megtagadták az ügy rendezését. És határozottan fel kell őket szólítani, hogy a leírt tényállás ismeretében rendezzék az ügyet.


Ezt követően várhatod a választ, vagy ha nem válaszolnak, és küldik a csekket, akkor nem kell befizetni. Ez után ők valószínűleg fizetési meghagyást bocsátanak ki, arra ellentmondást kell tenni, és ha még mindig ragaszkodnak a jogtalan befizetéshez, akkor sajnos perré alakul az ügy. De jó lenne eddig nem eljutni már csak azért se, mert közben többszörösére nő a tartozás, mert a kamatok, a végrehajtási és a jogi képviseleti költségek még rárakódnak az alaptartozásra.


Esetleg az egyeztetés során bedobhatjátok azt is, hogy ha nem rendezik az ügyet az ombudsmanhoz vagy a fogyasztóvédelmi hatósághoz fordultok. Ez nekem már nem egy vitában segített (UPC, Főgáz).

2012. márc. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, a link lemaradt.


[link]

2012. márc. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És ha a fent leírtak után nem mész semmire és úgy érzed igazságtalanság ért akkor fordulj a médiához!Majd másképp fognak táncolni!
2012. ápr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!