Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meddig érvényes a bkv bérlet,...

Meddig érvényes a bkv bérlet, tudtok linkelni oldalt ahol le vannak írva?

Figyelt kérdés

pl: Vác-ra (pest megye) szeretnék utazni Budapestről.

Elég a bérlet vagy az már kívül esik az érvényesség határon?

köszi.

20L


2012. márc. 17. 01:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A városhatárig jó.

Sofőr segít.

2012. márc. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Vác már a közigazgatási határon kívülre esik. kérdezd a sofőrt; vagy az Információs ablaknál kérdezősködj, esetleg hívd fel őket telefonon.

bkv.hu is segít. általában a megállókban kihelyezett táblákról, térképekről is leolvasható.


úgy van, hogy közig. határon belül korlátlanul utazhatsz ide-oda-bármerre, azon kívül 5, 10 stb. km-es kiegészítő jegyet/bérletet kell venned. pénztárban eligazítanak.

2012. márc. 17. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 darujev ***** válasza:

Jól írják, az egyesített BKV bérlet (mindegyik BKV bérlet az) Bp. közigazgatási határáig használható, így a Pesten belül megtett kilométereket lehet megspórolni ha valaki az agglomeráció valamely településére szeretne menni.


A határállomások a wikin szépen fel vannak sorolva:

[link]

2012. márc. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%

Vác még csak nem is határos Pesttel. Több, mint 30 km a két város közötti távolság. Nem is értem, hogyan gondoltad a a kérdésed.

A válaszok sem helyesek, Vácra kiegészítő jegyet sem vehetsz, mert oda nem közlekedtet járatot a BKV.

2012. márc. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

"A válaszok sem helyesek, Vácra kiegészítő jegyet sem vehetsz, mert oda nem közlekedtet járatot a BKV."


Istenem, ha ennyire sötét vagy miért szólalsz meg?


BKSZ kiegészítő jegyről hallottál-e már?

2012. márc. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Kedves sötétező! Nem gondolod, hogy ha valaki téved, jó szándákúan, de hiányos információi alapján hibás választ ad, oktalanság lebunkózni? Ez az általános stílus nálad? :-((
2012. márc. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

MÁV Start (vagyis a vasút) kivisz Budapestről Vácig úgy, hogy ha van BKV bérleted, akkor a Nyugati pályaudvaron csak kiegészítő jegyet kell kérned a pénztárnál. (természetesen, ha diák vagy, diákárút ha nem vagy, egészet stb.)


(aki nem ért hozzá, az meg ne írkáljon már zöldségeket. bármilyen meglepő, nem feltétlenül a távolság, hanem a megállók számítanak stb. pl. Budapest-Déliből két éve vonatozok haza hétvégén Székesfehérvárra és oda is érvényes ez a rendszer. pedig hol van Szfv. Bp-hez képest?! és mégis.)

2012. márc. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A kiegészítőjegyben tévedtem. Közvetettem előző beírásomban el is ismertem.

A távolságot nem ebben a vonatkozásban értettem, hanem csak a BKV-bérletre. Azaz a kérdésnek erre a részére: Vácra Budapestről elég a bérlet vagy az már kívül esik az érvényesség határon?

2012. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A tévedésem onnan ered, hogy bár változatlanul pesti lakos vagyok, akkor utaztam bérlettel utoljára, amikor még az agglomerációba a bérlet mellé kellett még egy plusz jegy. Tudok az új rendszer létezéséről, de soha nem volt módom használni. Vácra a bkv jeggyel nem lehetett bkv-jeggyel utazni, s ez volt a fejemben.

Egy több elemet tartalmazó válasz egy elrontott részéért azért nem kellene lebunkózni.

2012. márc. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Aki téves információkkal rendelkezik az ne "segítsen". Mert a téves információ nem segítség, hanem hátráltatás...

Jószándék. A pokolba vezető út is jószándékkal vagyon kikövezve...


Én sem megyek "segíteni" az állattartás témába mert nem értek hozzá. És nem osztom ki a kérdezőt hogyan gondolta, hogy BKVbérlettel Vácra megy. Csak mert nekem ez meglepő.


Jöhet a lepontozás :)

2012. márc. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!