Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit tegyek BKV büntetés...

Mit tegyek BKV büntetés esetén? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Ma utaztam 4-es villamoson, haverommal aki mozgássérült. Neki ugye nem kell semmilyen bérlet és a szbály szerint egy kísérő ingyen utazhat vele (jelen esetben én).

Odajött az ellenőr (vmi öreg nő), mondtam nincs jegyem mert nekem most nem kell a jogszabály szerint. Erre elkérte a személyimet amilyen hülye vagyok oda is adtam neki lányos zavaromban. Erre adott egy 12.000ft-s csekket hogy fizessem be. Ennél a pontnál majdnem összevertem. A lényeg az hogy mit tudok tenni ebben az esetben? Bemegyek haverommal Akácfa utcába aki igazolja hogy velem volt és akkor nem kell semit fizetnem? Vagy mit tudok tenni hova írjak levelet ugyanis nem pesti vagyok cska ritkán vagyok fent, de belőlem nem csikar ki semmit a BKV az tuti.


2009. jún. 9. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bemész haveroddal az Akácfa utcába..jelen esetben ez a legjobb módszer...

am Bnőmet is megbüntették,mert nem kezelt jegyet...oké ehhez volt joguk...12 ezer ft-os bünti...bement a csaj az anyjával h kifizessék,és ott még rászámoltak 12 ezret neki...Perelni akartak,de nem pereltek mégse...


Nektek sok sikert!!És írd majd meg hogy mi volt:)

2009. jún. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak bolond ellenőrök... Egem úgy büntettek meg, hogy volt nálam jegy:D:D
2009. jún. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg elvették az érvényes bérletem-.-

És fizettetni akartak velem:D:D

Odaadták a csekket...mondom igen??fogtam széttéptem a csekket...elkezdték a szokásos kamutelefonálást a rendőrségnek xD Én meg közbe tök boldogan felszálltam a buszomra :D

2009. jún. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek be az Akácfa utcába, vagy írjatok levelet a BKV-nak.
2009. jún. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És melyik címre ajánlatos levelet írni? Mert azért nem szeretnék fizetni (főleg ennyit) mert az ellenőr nem tudta a jogszabályt, ami mellesleg szánalmas, hogy a saját munkaköri dolgait sem tudja.
2009. jún. 9. 17:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Írj a [link] címre!
2009. jún. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
bkvzrt@bkv.hu: ez a hivatalos levélcím, a másik a nagyközönségnek szóló olvasmány
2009. jún. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

próbálj meg emailt írni. Sajnos engem is egyszer megbüntettek bkv-n, szegedi vagyok, és ezért telefonon érdeklődtünk. Hát, mondanom sem kell, hogy átirányítottak ide, onnan amoda, stb..és semmire nem mentünk. Szopatás az egész. Aztán végül haverom aki budapesti, ide adta a bérletét, ráírtuk a diákszámom, és 12 helyett megúsztam 3 ezer forinttal. Végső esetben szerezz egy ismerőst aki oda tudja adni a bérletét (és nincs ráírva a diákszáma). A diákszámot senki nem fogja ellenőrizni.

Legközelebb ha ilyen van, nem igazolod magad, neked volt igazad, leléphetsz. Rendőrt hívhat, de nem tarthat fel, mert az már bűncselekménynek számít és ha ezt mondod is neki, akkor szerintem elismeri és feladja.

2009. jún. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!