Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A csuklós busz tényleg magyar...

A csuklós busz tényleg magyar találmány? És ha igen, akkor levédették? Vagy az egész világ lemásolta rólunk?

Figyelt kérdés
2012. jan. 18. 11:53
1 2
 11/15 anonim válasza:
0%
Én úgy tudom magyar találmány, utána lehet nézni, de... inkább hajlok afelé, hogy magyar, mert én magyar vagyok! És hajrá magyarok a nem tisztelt találmányainkkal együtt! (mint a gyufa vagy egyebek)
2012. máj. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Kegyes Attila válasza:

A Németek próbálkoztak előttünk csuklós buszokkal, de a magyarok előbb jöttek ki sikeres konstrukcióval.


Ja és a gyufa NEM magyar találmány!

A zajtalan robbanásmentes gyufa ami magyar fejlesztés!

2012. okt. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Az első igazi csuklós autóbusz az 1946-os amerikai Kaiser Coach volt. Csakúgy mint a későbbi Ikarusok háromtengelyes , és a leghátsó tengely kormányzott volt. Los Angeles és San Francisco között közlekedett 1950 ig. 6 hengeres cummins dízelmotor hajtotta.


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=wttyaFAh6vc


A német Kässbohrer Setra 1952-től gyárt csuklós buszokat.


[link]


1954-55 ben a szintén német Gaubschat is készít csuklós buszt.


[link]


Ami a legszörnyűbb ,nemrég azt hallottam ,hogy mielőtt az első magyar csuklós busz elkészült volna, tiszteletét tette a FAÜ nél majd később az Ikarus gyárban egy 1958-as önhordó kocsiszekrényes Henschel HS 160 USL


[link]


Tehát a magyar csuklós busz nem is az első ,de még csak második sem....

Nem is magyar találmány. Ettől függetlenül én nagyon büszke vagyok rájuk.

2014. nov. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Hát akkor ezt is buktuk...

Akkor ez is csak propaganda-duma volt...

Mint oly sok minden más :-(

2014. nov. 19. 20:41
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem buktunk el semmit. A csuklos busz prototípusa az 1920-as években készült Magyar feltalálök keze nyomqn.
2014. nov. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!