Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire nézi az ellenőr,...

Mennyire nézi az ellenőr, hogy levelezős vagy nappalis a diákigazolvány?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, eddig nappalis voltam, de átjelentkeztem levelezőre, ha jól tudom, így már nem vehetek diákbérletet se volánbuszra se BKV-ra... Volánbuszra csak 50%-os jegyet vehetek, de gondoltam megkockáztatom majd a BKV diákbérletet.... szerintetek mennyire figyelik, hogy "naposka" vagy "holdacska" van rajta?

Szinte csak szombatonként közlekednék BP-n, de akkor egy nap legalább 5-6 vonaljegyet kellene használnom:S Ha a legegyszerűbb útvonalon megyek, akkor is oda-vissza 4 jegy:S


2011. aug. 26. 15:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Metrónál nem nézik, az biztos. Hogy máshol néznék-e? Elképzelhető.
2011. aug. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
3-as metróval mennék, meg 206-os busszal, ahol eddig a 3 év alatt, amióta szinte minden nap azzal megyek, úgy 2-3x volt ellenőr... Nem vagyok az a bliccelős típus, eddig mindig volt bérletem, jegyet se feltétlenül az ára miatt nem akarok venni, hanem mert macerás.
2011. aug. 26. 15:12
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem a múltkor az ellenőr még a diákmatricát is megnézte. Metrókijáratnál ellenőriztek a Keletinél.


Ismerősömnek szintén megnézték, bele is bukott, mert nem votl neki...

2011. aug. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mennyivel macerásabb egy havibérletet venni mint 1 vagy 2 tömb gyűjtőjegyet? Szerintem ugyanannyi idő max.

Vagy vegyél teljesárú bérletet, akkor nincs macera is, és arra vagy jogosult amúgy is.

2011. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És hogyha elkapnak, akkor mekkora a büntetés?
2011. aug. 26. 15:15
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem a megvétele macerás, hanem a lyukasztás pl a buszon, ahol van 3 lyukasztó, abból 2 nem működik és tömve a busz...
2011. aug. 26. 15:16
 7/12 anonim ***** válasza:

Javaslom MÁV-nál ne bliccelj, szinte mindig nézik a matricát, és ha nem épp lakóhelytől iskoláig veszed a jegyet, bebuktad. Volánon ha épp van ellenőr szintén.

BKV.n se éri meg kockáztatni, sztem legjobb esetben is két hónapot úszol meg, büntetés 12000 elvileg.

2011. aug. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
ha tömve a busz és nem férsz oda, akkor ez van, neked is kapaszkodnod kell, ha bérleted van, megmutatod neki, ugye, ha jegyed van, akkor meg megmondod hogy itt van tépd el csá, igazából az ellenőrnek nincs joga hozzád se érni, innentől szia (hangsúlyoznám: nincs JOGA)
2011. aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Neked viszont KÖTELESSÉGED (hangsúlyozom: KÖTELESSÉGED) érvényesíteni a menetjegyedet.

Ezalól maximum az lehet kivétel ha egyik lyukasztó sem működik...


Jah, joga annak van aki a kötelességeit teljesítette.

2011. aug. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én gimnáziumom csak ...hónapok múlva képes diákmatricát adni.18 múltam.

Tehát az iskola hibájából kőkeményen megszopathatnak?

Az iskola kifizetni a büntetésemet?

Kihez lehet fordulni, ha nekem is megnézik és nincs?

Akkor mindegy lenne bliccelni?

2011. szept. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!