Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Igaz az, hogy az ellenőr a...

Igaz az, hogy az ellenőr a buszon nem érhet az irataimhoz? (Pl. Diákigazolvány)

Figyelt kérdés
Ha van erre vmi jogszabály, linkeljétek be pls.
2010. nov. 26. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
jogszabályt nem tok linkelni, de nem nyulhat hozzá max a kezedböl nézheti
2010. nov. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
mia fasz? nekem elvette múltkor és megforditotta megnézte a hátulját is meg a képet hasonlitgatta hozzám mert a képen kibontva volt a hajam a buszon meg lófarokban -.-
2010. nov. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvben nem, gyakorlatilag pont ma csavarták ki egy ismerősöm kezéből az egészet úgy a deákon, hogy minden ami volt a pénztárcájában az szétszóródott a tömegben... Pedig volt érvényes diákja, bérlete, minden rendben volt.
2010. nov. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Az ellenőr sem hozzád, sem a cuccaidhoz nem érhet egy ujjal sem. Max leszállíthat, vagy rendőrt hívhat, amit persze nem vagy köteles megvárni.

Ha esetleg megüt vagy ilyesmi, akkor már neked áll jogodban feljelenteni. Bár nem tudom mennyire veszik komolyan az ilyen jellegű feljelentéseket..

2010. nov. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a rendőrnek is odaadod a személyi igazolványodat vagy a jogosítványodat ellenőrzésre, így az ellenőr is megnézheti,hogy megfelelő pecséttel van ellátva,vagy nem hamisított a diákigazolvány..Így igen hozzá nyúlhat,de nem tehet kárt benne..Még ha hamisnak vélné akkor sem tépheti el,vagy firkálhatja össze..Ilyenkor a szabály szerint rendőrt kéne hívni aki majd helyette intézkedik tovább.

Azt amit valaki írt,hogy a pénztárcáját is kicsavarta a kezéből,nos ezt már nem tehette volna meg..Ahogy megütni sem üthet meg,sőt nem bökdöshet,nem kötekedhet az utassal.

De adok nektek egy jó tanácsot..Bírósági per nem lesz belőle,sőt talán hasznod sem,de elérheted,hogy az ellenőr a havi prémiumtól,jutalmaktól ellessen..Minél több panasz érkezik az ellenőr felé annál rosszabb lesz neki..

Ha úgy érzed,hogy túl szemtelen,vagy ok nélkül provokál,bökdös,vagy durva(ahogy a pénztárcás esetnél) Jogod van elkérned az ellenőr számát,és nevét..Minden ellenőrnek van egy igazolványa amit te is kérhetsz bármikor bemutatásra..Indokolhatod avval a kérésedet,hogy biztos akarsz lenni abban,hogy tényleg ellenőr,és nem "ál" dolgozó..Ilyenkor írjátok fel a nevét,számát,és ezekkel az adatokkal írásos panaszt tehettek a BKV irodájában..Le kell írni ,hogy X.Y.számú és nevű ellenőr ezen a járaton ebben az időben (ha felírjátok a buszjárat számát,és rendszámát még jobb) sértő módon viselkedett,így panasszal élsz..

Nagyon hamar utána járnak,és ha igaz adatokat adtál meg,már el is vesztette a + pénz kereseti lehetőségeket...A BKV-nak még jól is jön ez..

A busz járatot,és rendszámát azért is érdemes felírni ilyenkor,mert minden ellenőrnek fel kell írni a az összes buszt/villamost ahol elvégezte a munkáját..

<volt ellenőr>

2010. nov. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szerintem ez nagyon hasznos, amit a kedves előző hozzászóló írt.. bár remélem, nem kerülök olyan helyzetbe, hogy alkalmaznom kelljen.

Én is úgy tudom, hogy ellenőr nem veheti el a személyes iratokat, és nem is nyúlhat az ember holmijához. Rendőrt hívhat, de nem tartóztathat fel, ha te el akarod hagyni a helyszínt. Ami kérdés: a rendőr kiadhatja az ellenőrnek (nem hivatalos személy) az adataimat? Mert én úgy tudom, nem..

2010. nov. 27. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És az igaz, hogy ha nem adod át az ellenőrnek az irataidat, és rendőrt hív, megmondhatod a rendőrnek, hogy nem adhatja ki az adataidat az ellenőrnek? (buszon hallottam egy ilyen beszélgetést)
2010. nov. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

ma 02:27 vagyok..


Mint írtam az ellenőr is megnézheti,hogy van-e a bérleten,diákigazolványon érvényes pecsét,vagy megnézheti,hogy eredeti a kép,nem hamis-e..Ehhez a kezébe kell adnod..(evvel nincs is gond) De ő nem tépheti kli a kezedből.Elvileg megteheted azt is,ha nagyon ragaszkodsz ahhoz.hogy a kezedből nem adod ki a bérletet,igazolványt,hogy felmutatod neki,és meg mutatod a pecsétet,matricát is,hogy minden rendben van vele..Volt rá példa,hogy az utas viccesen hozzátette"semmit a kéznek,mindent a szemnek"és így mutatta a bérletét..(ez is elfogadható)

Rendőrt is hívhat.Ilyenkor a rendőr ki is jön a helyszínre,és ő mint rendőr intézkedik..Neki ugye már köteles vagy az irataidat átadni(kezébe adni) A rendőr ebben az esetben jegyzőkönyvet vesz fel.Vagyis felírja az adataidat,felírja,hogy miért kellett neki eljárnia..Majd a jelentését bent a rendőrségi irodában kezelik tovább..

Na innentől van egy hivatalos eljárás! A rendőr NEM adhatja ki az ellenőrnek az adataidat! Ha látod,hogy ez történt rögtön panasszal élhetsz,akár a rendőr ellen is.(a rendőröknek is van saját számuk...) De nem így szerzik meg az adataidat,mert mindenki tudja,hogy ez így nem jó..Hivatalosan,és így csak idő kérdése,és a BKV megtud mindent rólad..Mint írtam a rendőr jelentést ír. Az ellenőr felírja a rendőr nevét,és számát ,és ő is ír egy jelentést,hogy Ezen a napon,ezen a járaton X.Y.rendőrt hívott aki eljárt veled szemben.A BKV ezekkel az adatokkal kérvényt kér a rendőrségtől,hogy X.Y rendőr jelentését ahol hivatalból segített egy ellenőrnek adják ki az utas adatait.A rendőrök pedig így már kiadhatják,mert a törvény szerint jártak el..Majd a jogtalan utasnak később menni fog a pénzbírság...

Szóval megvan a törvényes kerete annak,hogy lehet a rendőrségtől az adataidat kikérni...

<volt ellenőr>

2010. nov. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!