Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megéri vennem MÁV start klub...

Megéri vennem MÁV start klub kártyát?

Figyelt kérdés
Ceglédi vagyok Üllőn szeretnék dolgozni és nem tudom hogy tudnék lefaragni az árakból, kérlek benneteket adjatok tanácsot! Sajnos nem vagyok otthon a vonatozásban és a tarifákban! Előre is köszönöm!
2011. aug. 14. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudni kellene, hogy a munkáltatód fizeti-e a bejárásodat?

A szabályok szerint mivel nem a munkahelyed településén laksz a munkáltatód köteles a bérleted 86%-át fizetni. A távod 44 km, ezért Neked ez így jön össze:


45 km, teljes ár, amit ki kell fizetned: 31.600 ft ebből 4400-at fizetsz te a többit 27200-at a munkáltató.

Ha fizeti a kötelező részt akkor nyilván ez éri meg legjobban.

Sajnos ezek a dolgok sokszor csak papíron vannak így...

Ha netán nem fizeti, akkor vagy fizeted zsebből a 31600-at, vagy jeggyel utazol.

Teljesárú jegy 45 km-re 825 azaz oda-vissza 1650. Ez 22 munkanappal számolva 36300.-

A Start klub kártya ezen utazásokra 50% kedvezményt adna, azaz havi 18150 ft lenne.

A kártya kortól és érvénytartamtól függően változó árazású de kb 1-2 hónap alatt behozná az árát.


Mondom azt kellene tudni, fizetik-e a bejárásod. Ha igen akkor dolgozói bérlet, ha nem akkor start klub kártya.

2011. aug. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elnézést hát ezt elfelejtettem megosztani igen 86 %át fizeti.

Tehát konkrétan arra lennék kíváncsi hogy a havi bérlet féláron lenne-e ennek a kártyának a segítségével?

2011. aug. 14. 22:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, a havibérlet olyan áron lenne, amit írtam.

A Start klubkártya csak a teljesárú menetjegy árából enged el 50%-ot.

Ha a munkáőltatód fizeti a 86%-ot, akkor egyértelműen az a legolcsóbb megoldás neked. Ezt az utat 4400 ft-nál olcsóbban sehogy nem hozod ki.

2011. aug. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bérlet esetén nem vehetsz igénybe más kedvezményt, de ha a 86%ot te kézhez kapod és nem a bérletet, akkor ha megveszed a kártyát 2 hónap alatt visszajön az ára és a 36 ezer felét megtarthatod havonta.
2011. aug. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Persze ha nem utazol csak havi 22 munkanapon oda vissza, és nem kell igazolnod, hogy te megvetted a bérletet. Akkor évi 150 ezret tehetsz kb félre ebből (nem volt kedvem kiszámolni de körülbelül)
2011. aug. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Abszolút hasznosak voltak!
2011. aug. 14. 23:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!