Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért állt le az első ajtós...

Miért állt le az első ajtós felszállás kiterjesztése más járatokra a Bkv-nál?

Figyelt kérdés
Még csomó járatnál be lehetne vezetni,mégis 1 éve leállt a dolog.
2011. ápr. 24. 16:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
mert rájöttek, hogy egy marhaság.
2011. ápr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Alapból nem marhaság. De most gondolj bele,a BKW utasainak legnagyobb része nyugdíjas,a rossz értelemben vett nyugdíjas. Láttad te már őket az elején? Integetnek,kiabálnak,hogy ott is nyissák már ki... Na,miattuk IS nehéz elterjeszteni.
2011. ápr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Megnézném amikor a 7es buszon cak az első ajtónál lehetne felszállni... megállna az élet
2011. ápr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nyuggereket ott kéne hagyni párszor, megtanulnák, az biztos.
2011. ápr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Csak szólókon érdemes bevezetni, és ott is csak a kisebb vagy közepes forgalmukon, ha nem akarnak nagy késéseket! Azaz pl. 22-esen nem jó, csak este, de pl. a 73-as trolin bevállalató lenne napközben is.
2011. ápr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tényleg egy nagy marhaság, a napokban voltam vidéken, és ott sem működik normálisan.
2011. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Persze,hogy nem működne...de az emberek miatt...

Nem akarnak jegyet,bérletet venni..

Ha neked van egy szolgáltató vállalkozásod,valaki igénybe veszi,mit várnál el utána?Hogy fizessen,vagy hogy anyázzon,és lelépjen.És most nem azzal kell jönni,hogy koszos,büdös,meg ilyenek..Elvisz A-ból B-be?99%-ban igen..Akkor miről beszélünk?Tipikus magyar virtus..(nem csoda,hogy utálnak minket a világban..)

Ha használtad,fizess..De könnyebb anyázni,leszállni,minthogy fizessen érte.Amúgy aki azt mondja,h büdös,és koszos,meg lassú a BKV járműve,lehet menni taxival,biciklivel,gyalog,saját autóval...Az nem lesz büdös..Senki sem tart fegyvert a fejedhez,hogy neked kötelező ide felszállni...De ha használja valaki,ne szidja,és fizessen!!

Na éppen az ilyen embernek nevezett valakik miatt akarták bevezetni az elsőajtós felszállást,csak a sok hülye miatt nagy lenne a késés,és biztonságiak is kellenének,mert a vezető veszélyben lenne szerintem...

Na ennyit a tipikus budapesti utazóról!Akinek nem inge,ne vegye magára!Aki meg meg akarja magyarázni a nyilvánvalót,tudni lehet,hogy hány jegyet vett...

2011. ápr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Jajj ugyanmár hol van még ilyen elsőajtós felszállás? Ja, hát persze. Csak annyi esze van az egész DKV vezetőségnek, hogy csoda, hogy nem forognak. Ilyen hülyeségeket találnak ki, minthogy hétvégéken troli helyett inkább buszt járatnak. Na az ilyenek erőltetik az elsőajtózást is. Marhák.
2011. ápr. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:55



Nekem éves bérletem van, kőkeményen kicsengettem érte a 100 rugót, így azt hiszem teljes joggal nyilatkozhatok.


Az első ajtós felszállás Bp-en azért hülyeség, mert 3 ajtó egyébként is óriási forgalmát egyetlen ajtóra terelné, ráadásul azon az egy ajtón is csak egy ember szállhatna fel, hogy a vezető tudjon ellenőrizni. A plusz ellenőrzés is időbe telik. Így az amúgy is sok 40-50 perces buszos menetidők is simán felmennének akár 1.5 órára.


Az egyedüli normális megoldás az lenne, ha olyan RFID-s elektronikus jegyek lennének, amiket nem kell mutogatni senkinek. Egyszerűen a felszállásnál érzékeli hogy felszálltál és rögtön kapja le róla a megfelelő számú feltöltött egységet. Ha valakinek nincs feltöltve, vagy nincs nála ilyen kártya, akkor villogna valami piros lámpa + sziréna, amíg az lenne, a busz nem tudna elindulni. A többi utazó hip hop vagy rendre teremtené a renitenst, mert addig nem indulna a busz.


Persze RFID kontra személyiségi jog + tudom hogy utópia, blablabla, de az igazán értelmes megoldás csak ez lenne. Ez nem lassítaná érdemben az utascserét de mégis teljes körű ellenőrzést valósítana meg.

2011. ápr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

21:43..teljesen igazad van..

Csak szerintem ha ilyen lenne,valamelyik hülye szervezet biztos belekötne,hogy ezért meg azért nem jó ez...

És ne feledjük,hogyha mindenki rendesen megvenné a jegyet,bérletet,akkor komfortosabb lenne az utazás is..

2011. ápr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!