Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a lányom átjelentkezik az...

Ha a lányom átjelentkezik az apjához mint ideiglenes lakcímre csak azért hogy megkaphassa a bérletet az még nem jelenti azt hogy nem kell neki azután gyerektartást fizetni?

Figyelt kérdés
Félek hogy erre megy ki a részéről felajánlott lehetőség!Szerintetek vállalhatom?
2009. febr. 22. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
mivel egy címen van vele, szerintem nem kell fizetnie...ott van nála tök mindegy miért, ő tartja el elvileg abban az időben...
2009. febr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Igen.Olyankor nem kell fizetni mert hivatalosan akkor ő fogja eltartani,ott él.
2009. febr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
A gyermektartásdíjat volt férjed, jogerős bírósági határozat miatt fizeti, melyet csak a határozatot hozó bíróság csökkenthet, vagy szüntethet meg tárgyalás után. A férjed önhatalmúlag nem csökkentheti és nem szüneteltetheti a gyermektartásdíj fizetését, semmilyen trükkel. Ha ezt tenné, 1 évre visszamenőleg jogod van követelni tőle az elmardt összeget. Az ideiglenes lakcím azért ideiglenes, mert nem ott lakik állandóan az ember, csak hébe-hóba tartózkodik ott és ez a tartózkodás alkalmanként meghaladhatja a 14 napot. Az apa láthatási joggal rendelkezik, mely láthatás alatt köteles a gyermek elhelyezéséről és élelmezéséről gondoskodni, amellett, hogy fizeti a gyermektartásdíjat. És ezeket a költségeket sem vonhatja le a gyermektartásdíjból.
2009. febr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi de nem értem hogy az nem számít hogy a rendes bejelentett lakcímen én nevelem a gyereket?Azért elvennék tőlem a gyerektartást mert 1 bérletért(amit mint Volán alkalmazott hozzátartozója kap) átjelentkezik ideiglenesen és 1 percig sincs ott?Azért kérdezem mert holnapig kell eldöntenem és kíváncsi vagyok a véleményekre...bocsi ha fárasztó vagyok :(
2009. febr. 22. 21:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondták, a bíróság által helybenhagyott vagy megállapított gyermektartásdíj felől csak a bíróság dönthet.

Vagyis ha az apuka kerestet nyújtana be a csökkentés vagy megszüntetés okán, a gyermek kijelentkezik, és máris "megszűnt" az ok, ami miatt esetleg a gyermektartás csökkentését kérhetné az apa.


Tehát te rosszul nem jársz vele.

2009. febr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,kicsit megnyugodtam a válaszoktól tehát megpróbálom azt hiszen...csak hát az ember SAJNOS már bizalmatlan :( mindenhol,mindenkiben,gondolom nem én vagyok ezzel egyedül.
2009. febr. 22. 21:54
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Kétféle lakcím létezik: állandó lakcím és tartózkodási hely, ami változását a lakcímbejelentő lapon lehet megtenni. (Itt van egy lakcímjelentő lap minta, ugyan ez a külföldi letelepedésre van kitöltve, de ez most lényegtelen: [link]

Ebből következik, hogy ha a gyerek átjelentkezik tartózkodási helyre (hogy kapja a bérletet), akkor a férjed jogosan kérné a bíróságtól a gyerektartás mérséklését, eltörlését, hiszen hivatalosan nála van a tartózkodási helye. Ha jól emlékszem, akkor kiskorúak lakcímváltozásánál alá kell írnia a gondviselőnek is, vagyis a te aláírásod is szerepel rajta, hogy te ezt jóváhagytad, kérted.

Persze, bármikor módosíthatod a lakcímét, ha a férjed bírósághoz fordul, visszacsinálhatod az egészet, de akkor a bíróság azokra a hónapokra, amikor lakcímileg nála volt a gyerek téged kötelezhet gyerektartásra. Nem hiszem, hogy a bíróság jó szemmel nézné azt, hogy "de ez csak papír volt a bérlet miatt".

2009. febr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mivan?Engem kötelezhet gyerektartásra?????????????????????????Ugye ez nem komoly?Azért mert soha nem is tartózkodik azon a helyen(fél évente 1-szer ha látja a gyereket ) csak adható neki 1 bérlet?Ez vicc!!!!!!!!!!! Azt hiszem nem lesz bérlet mégsem :( :( :(
2009. febr. 23. 10:13
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem igazán értek egyet az előttem válaszolónak. Tartásra az kötelezett, akinél a gyermek nem életvitelszerűen él. Márpedig az életvitelszerűséget NEM EGY PAPÍR bizonyítja, nem a lakcímkártyán szereplő cím jelenti azt, ahol a gyermek életvitelszerűen tartózkodik. Az, hogy tartózkodási helyet létesít, az ideiglenes jellegű, és nyugodtan lehet az apjánál a gyermek egy héten akár két napot úgy, hogy tartózkodási helye is ott van, mégis az anyának fizeti az apa a gyermektartást.


A tartás annál kicsit összetettebb, mint egy lakcímkártyán szereplő cím. Megerősítem előbbi válaszom: SEMMI hátránya nem származik a gyermeknek abból, hogy az apjánál van a tartózkodási helye.

(Ha a gyermek kollégista lesz, akkor bizonyos kollégiumok ragaszkodnak hozzá, hogy a kollégista tartózkodási helyet létesítsen ott. Ekkor meg majd mindketten a kollégiumnak fogtok "tartásdíjat" fizetni? Nem. Mert nem ezen múlik.)

2009. febr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ de már teljesen elbizonytalanodtam :( semmi másról nincs szó mint 1 db.bérletről,hogy ne kelljen minden hónapban azt is fizetni.Ennek ekkora ára lenne? Fel nem fogom..:( van még pár nap gondolkodási időnk rá...írjatok légyszíves minnél többen bár eddig is így volt,de mégis...köszi előre is Nektek!
2009. febr. 23. 22:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!