Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Valaki segítsen!? MÁV-val...

Valaki segítsen!? MÁV-val kapcsolatos kérdés. (? )

Figyelt kérdés

2010. tavaszán megbüntettek 7200 Ft-ra, mert érvénytelen diákigazolvánnyal utaztam. 30 napom volt, hogy befizessem ..nem tettem meg. A 31. napon be szerettem volna fizetni, kasszánál annyit mondott egy nő, hogy nem fogadhatja el ezt a pénzt, mert lejárt a 30 nap. Viszont megnyugtatott, h ne aggódjak, mert ki fognak nekem küldeni pár napon belül egy csekket ezzel az összeggel és fel fognak szólítani, hogy fizessek.

A csekk nem érkezett meg, így érdeklődtem másik pénztárnál is, kb 2 hét elteltével. Szintén ezt a választ kaptam, hogy várjam meg a csekket, ne legyek türelmetlen, meg fog érkezni.

Eltelt több mint fél év... Decemberben jött egy felszólítás, hogy fizessek be 18.000 Ft-ot, (7200 plusz bünti). Én erre egyből írtam egy nekik egy levelet, hogy nem kaptam semmilyen csekket, amit ígértek, és semmilyen felszólítást fél éven keresztül, ezért nem érzem fernek ezt az egészet. Ma kaptam választ : nagyon méltányosak, megengedik, h 4 részletben fizessem ki...

Valahol iktatva van a MÁV-nál, magyarul, be tudják bizonyítani, hogy küldtek nekem csekket a 30 nap lejárta után??? Mert nem kaptam semmit fél évig. Mit tehetnék?


2011. febr. 22. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna semmilyen csekket küldeniük. Minek vártál ennyit?

Nem kell ezen semmit segíteni fizesd be 4 részletben az is nagy kedvezmény...

2011. febr. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Van iktatásuk, persze, mint minden cégnek. És tényleg méltányosak..
2011. febr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most kaptam még egy email, amiben azt írják, hogy adminisztrációs hiba miatt nem küldtek csekket... De ettől függetlenül fizetnem kell...

Akkor most mi is van?? Oké, fizessem be, de légyszi az válaszoljon már, aki tud is vmit a témával kapcsolatban...

Köszi

2011. febr. 23. 15:30
 4/7 anonim válasza:
A 18.000 a jogos, mert te késtél vele 1 napot! Az, hogy mikor küldik a csekket, az egy dolog. Te nem teljesítettél időben. Jogos a MÁV követelése!
2011. febr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

mi a F*szért nem tudtad befizetni 30 napig?

ott követted el a hibát, hogy a 31. (!!!!) napon akartad befizetni

innentől kezdve mindegy, akkor kapod a csekket vagy egy hónappal később, akkor is duplázódik a bünti, mert késtél

2011. febr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos az a gond, hogy igazuk van, 30 nap volt az eredeti határidő.

Ennek ellenére viszont iszonyatos pofátlanságnak tartom, hogy egy tavaszi esetről csak decemberben küldenek felszólítást. Ráadásul ez nem csak az Üzletszabályzatban meghatározott büntetés, hanem kezelési költséget is felszámolnak, valami 1000 forintot. Mégis hol van leírva, hogy ezt felszámolhatják? Ennyi erővel én vonatkésési díjat számolok nekik, minden percért 100 forintot. Aztán majd küldök egy fizetési felszólítás párszázezer forintról.

2011. febr. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A vonatkésések nemcsak a MÁV hibája. Sz@rok a pályák, lopják a cigók a kábeleket, ráadásul az utasokkal is baj van...
2011. febr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!