Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Iskolalátogatási igazolással...

Iskolalátogatási igazolással lehet használni bkv-s diák bérletet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 18:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy volt valami hülye jegyvizsgáló a MÁV-START-nál, de attól még hivatalosan érvényes. Te meg egyszerűen ne fizess, nem tudnak veled mit tenni, ha volt ideiglenes diákod.
2011. márc. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
És ez BKV-ra is igaz: az ideiglenes diák érvényes, persze után lehet járni, ha nekünk nem hisz a kérdező, de ugyanezt fogja találni.
2011. márc. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Én hiszek nektek, nem az. De megkérdeztem ellenőr ismerőseim: egyik azt mondta, jó az iskolalátogatási, másik hogy nem jó... tehát ez úgy tűnik emberfüggő, hogy melyik fogadja el, vagy épp nem. Úgyhogy remek, mondjuk előbb kellett volna titeket kérdeznem, minthogy megvettem a diák bérletet :/
2011. márc. 2. 13:02
 14/15 anonim ***** válasza:

Ja, ezt nem pont erre értettem, hanem konkrétan arra, hogy az ideiglenes diák érvényes-e :) Mert az eddigiek alapján lehet, hogy felmerül benned a kétség.


Viszont sajnos az iskolalátogatási tényleg nem érvényes. Bár volt több olyan év is, amikor szeptemberben azt mondták, hogy személyivel érvényes, ugyanis sokat késtek a diákigazolványok. De az pillanatnyi dolog volt, nem állandó.

Ellenben nem hiszem, hogy ezt bárki kiszúrja neked, egy kezemen meg tudom számolni, hogy az elmúlt 5 évben hányszor kérték el BKV-sok a diákomat. (Persze lehet, hogy Te idősebb vagy.)

De mégis azt ajánlom, hogy verd az asztalt a titkárságon, és kérd ki azt az ideiglenes igazolványt, mert azzal garantáltan jó vagy :D (Persze kötözködők mindig lesznek, sajnos el kell fogadni, hogy ilyen alkalmatlan emberek töltenek be ellenőri pozíciót. De határozottnak kell lenni!)

2011. márc. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Na gyerekek, az a nagy helyzet, hogy ma 2szer is jött ellenőr, és mind a kétszer elfogadták. Kérdeztem is mind a kettőt, hogy most akkor mi van, azt mondták mindketten, hogy amíg a diákom nem jön meg addig okés. Persze biztosan lesznek majd gyökerek, akik bele fognak kötni, ez szerintem is emberfüggő dolog...
2011. márc. 2. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!