Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért ment a vonat Pusztaszabo...

Miért ment a vonat Pusztaszabolcson keresztül Fehérvárról a Délibe?

Figyelt kérdés
A téli időszámítás kezdetétig valahonnan Tapolcáról vagy Nagykanizsáról jövő személyvonattal utaztam, ami Fehérvártól gyorsként ment tovább, viszont Pusztaszabolcson keresztül, ahol ráadásul 20 percet álltunk mozdonycsere miatt. Nekem ez elég érdekes, mivel Fehérváron is lehet mozdonytcserélni. Egyébként azóta se nagyon találtam olyan vonatot, amelyik így megy a Délibe.
2011. jan. 27. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert az se mindegy, melyik mozdony hol van épp. Úgy van kitalálva, hogy a lehető legoptimálisabb legyen a mozdonyok kihasználtsága. Bár egy mozdonycsere nem tart 20 percig, szóval az is lehet, hogy valami szembevonatot várt a vonat mozdonycserével egybekötve.
2011. jan. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert Tárnokig pályafelújítás van és jópár gyorsvonatot eltereltek pusztaszabolcs felé, hogy az amúgy is túlterhelt szűk kapacitást (egyvágányozás, hosszabb technológiai idők, stb) ne terheljék mégtovább amúgy kevés helyen megálló (azaz haladós) gyorsvonatokkal. A személyvonatokkal jobban el lehet játszadozni (ez befér- ez megáll, beengedjük ezt, menjen az) a gyors aminek haladnia kell, az szarabb lenne ha foylton lelassítana/megállna mindne állomásnál mert alacsony a kapacitás.


Egyelőre nincsenek ilyen terelt vonatok, meglátjuk a későbbiekben lesznek-e.

2011. jan. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert pálya javítási munkálatok folytak, azért.
2011. jan. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!