Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Levelezős költségtérítéses...

Levelezős költségtérítéses diák vásárolhat diák Budapest bérletet?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm azt mondta nem, illetve, ha mégis sikerül, beleköthetnek az ellenőrök. Van ennek valóságalapja?
2011. jan. 18. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Itt erről nem ír. A legbiztosabb, ha felhívod az ügyfélszolgálatot, vagy egy bérletpénztárban megkérdezed.

A gyakorlatban azonban én 1,5 év alatt kétszer találkoztam olyan ellenőrrel, akit a diákigazolványom is érdekelt. Igaz, én leggyakrabban metrózom, ott meg néha a bérletet sem nézik meg, csak elhúzod az orruk előtt.

2011. jan. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, a levelezősök egyetlen utazási kedvezménye a tanintézet és a lakóhely közötti 50%-os helyközi/távolsági jegy. Más viszonylatra, helyi/helyközi/távolsági bérletre nem jár semmilyen kedvezmény.


85/2007. (IV. 25.) Korm. rendelet


"3. § (1) Tanulói, hallgatói, doktorjelölti jogviszonya alapján az 1. mellékletben meghatározott kedvezményre jogosult:

[...]

b) ha állandó vagy ideiglenes diákigazolvánnyal (a továbbiakban együtt: diákigazolvány) rendelkezik,

[...]

bb) az oktatási intézmények levelező oktatás munkarendje szerint folyó oktatásában részt vevő tanulója a lakóhely és az oktatási intézmény között megváltható kedvezményes menetjeggyel,

[...]"


A melléklet pedig 50%-ot határoz meg.

2011. jan. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyébként természetesen vásárolhat, hiszen bárki bármilyen kedvezményű bérletet megvehet, csak utazásra nem használhatja.
2011. jan. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!