Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meddig használható fel egy...

Meddig használható fel egy vonatjegy?

Figyelt kérdés

ma vettem egy menettérti vonatjegyet : az van ráírva hogy az érvényessége

2011.01.07 - 2011-01-10.


akkor holnap utazhatok vele???


vagy ma kellett volna elutaznom és 10.éig jöhetek vele vissza

vagy teljesen mindegy h mikor megyek vele???


2011. jan. 7. 22:31
 1/7 anonim válasza:

Ha nem retúr, akkor csak mehetsz vele a megadott időintervallumon belül.

Ez nekem amúgy új, én úgy tudtam, hogy aznap és másnap érvényes, de ha ez van ráírva, akkor az az igaz. :)

2011. jan. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A menettérti vonatjegyet az érvényesség első napján kell megkezdeni hasznáéni - akkor kell elutaznod vele -, és az érvényesség utolsó napjáig hazajöhetsz vele.


Épp ezért amikor a jegyet kéred, mindig meg kell mondani a pénztárnál, hogy mikorra kéred, melyik nap kezded meg az utazást.


Holnap korábban menj ki az állomásra, és a pénztárnál kérdezd meg. Lehet, hogy minimális költséggel átcserélik neked olyanra, ami jó.

2011. jan. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Első válaszoló vagyok.

Bocsánat, én azt nem tudtam, hogy a menettérti=retúr... :)

Akkor tényleg úgy szokott lenni, hogy az első napján el kell utazni, és a megadott időn belül bármikor visszajöhetsz.

2011. jan. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a menettérti jegy 100 km-nél rövidebb távolságra szól, akkor az odautat a jegy érvényességének első napján meg kell kezdeni, és a visszautat pedig a jegy érvényességének utolsó napjáig kell megkezdeni.

Ha a menettérti jegy 100 km-nél hosszabb távolságra szól, akkor az oda- és visszaút a jegy érvénytartamán belül bármikor megkezdhető.

2011. jan. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

uhhh köszi a válaszokat.


tegnap felhsaználtam a jegyet, de hál'istennek nem szólt a kalauz.

2011. jan. 9. 09:37
 6/7 anonim ***** válasza:

"Holnap korábban menj ki az állomásra, és a pénztárnál kérdezd meg. Lehet, hogy minimális költséggel átcserélik neked olyanra, ami jó."

Egészen biztosan visszacserélik, 20%-os kezelési költség mellett az érvényességi időn belül.

De ha már megoldódott a gond, akkor mindegy.

2011. jan. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi
2011. jan. 11. 18:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!