Hogyan működik az átszállójegy 2010-től a BKV járatain?
Egy ilyen van írva a honlapjukon: "Bélyegzős érvényesítés esetén az első kezeléstől számított 90 percig (éjszakai járaton 110 percig), ezen belül a második kezeléstől számítva 60 percig jogosít utazásra. Ha a második kezelés a metróhálózatba való belépéskor történt, az érvényesség minden esetben a belépés időpontjától számított 60 percig tart, még akkor is, ha ez az első kezeléstől számított 90 percet meghaladja. Az éjszakai járatokon a jegy a második érvényesítéstől számítva további 110 percig érvényes." Na most én lehet, hogy nehezen tudok értelmezni dolgokat, de ezt most én komolyan nem értem, főleg ezt a részt: "az első kezeléstől számított 90 percig, ezen belül a második kezeléstől számítva 60 percig jogosít utazásra". Ezek szerint ha én mondjuk az első felét 15:00-kor lyukasztom ki, a második felét pedig 16:10-kor, akkor 16:30-ig lesz csak érvényes?
Kicsit elkanyarodnék: ha alapból úgy működik egy vonaljegy (és tudtommal ez is), hogy az érvényességi időn belül (90/60? perc) akárhányszor átszállhatok, akkor miért kéne kilyukasztanom bármikor is a második felét? Ennyi erővel akkor simán megjátszhatom azt, hogy egy oda-vissza útra használom fel mindkét irányba 1-1 átszállással (tehát ugye 2010 előtt ehhez két átszállójegyre vagy 4 vonaljegyre volt szükség, ha tisztességesen akart utazni az ember). Szóval jó lenne, ha valaki, aki ezt tényleg érti, elmagyarázná :).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!