Vármegye24 expresszbuszon?
Két szomszédos megye közt közlekedő expresszbuszon utaznék, ezekre rendelkezni fogok bérlettel illetve Vármegye24-jeggyel. Azonban a járat megálló nélkül áthalad két másik megyén is, mert úgy gyorsabb az út (pályán). Azokra ki kell váltanom?
Ennek: [link] a 3.1.7 pontja alapján nekem úgy tűnik, hogy nem.
"3.1.7 Felhasználás speciális feltételei
A szomszédos vármegyékre érvényes Vármegye24 napijeggyel a szomszédos vármegyére
történő átutazás megengedett."
Kérem a fotelből mindenhez is értők kíméljenek, személyes tapasztalatokra, biztos infókra vagyok kíváncsi.
#2 De igen: "A szomszédos vármegyékre érvényes Vármegye24 napijeggyel a szomszédos vármegyére történő átutazás megengedett."
Ez pontosan azt jelenti, hogy a szomszédos vármegyék között utazhatsz, az útvonalat nem szabja meg. Így az én értelmezésem szerint ha a két vármegye szomszédos, de a busz egy harmadikon keresztül megy, akkor is elég a kettő, feltéve hogy nem szállsz le a kettő között. Ha viszont nem szomszédosak, akkor kell a harmadik napijegy is, mert a szabály csak szomszédos vármegyék között engedi az utazást.
A MÁV-START-nak a tegnapi napon feltettem a következő kérdést:
A mellékelt rajz szerint "A" megyéből "B" megyébe szeretnék utazni "C" megyén keresztül. A "C" megyében nem áll meg a vonat.
Kérem erősítsék meg, hogy ebben az esetben CSAK az "A" és a "B" megyére szükséges Vármegye24 napijegyet váltanom, tehát a "C" megyére NEM SZÜKSÉGES, mivel a Díjszabás 3.1.7 pontja szerint: „A szomszédos vármegyékre érvényes Vármegye24 napijeggyel a szomszédos vármegyére történő átutazás megengedett.”
A mai napon a következő választ kaptam:
"A szomszédos vármegyére történő átutazás szomszédos vármegyékre érvényes Vármegye termékekkel csak úgy lehetséges, ha minden területet lefednek a jegyek/bérletek az utazás során ahol a vonat áthalad, tehát ha a vonat 3 szomszédos vármegyén halad át, akkor 3 vármegye termékkel kell rendelkezni a szabályos utazáshoz."
A VOLÁNBUSZ-nak is feltettem tegnap a kérdést, de úgy tűnik, ők vasárnap nem dolgoznak.
Érdekes kérdés, mert a vármegyebérlet érvényes akkor, ha a busz (vagy vonat) közben átmegy egy másik megyébe. Persze más egy A-B-C eset, és más egy A-B-A-C eset.
De simán el tudom képzelni, hogy a fantasztikusan kidolgozott, zseniális új tarifarendszerhez nem sikerült volna megfelelő üzletszabályzatot alkotni.
#7: A Székesfehérvár-Siófok vasútvonal a térkép szerint csak egy kb. 1 km-es szakaszon megy át Veszprém megyébe, de ott nincs megálló, így nem kell figyelembe venni. Utaztam így, elfogadta a kalauz a Somogy és Fejér megyei vm24 jegyet.
Ha Balatonvilágosra gondoltál, mint Veszprém megyei település, az már egy ideje Somogyhoz tartozik: "Balatonvilágos 2013. január 1-jéig Veszprém vármegyéhez tartozott, de akkor helyi népszavazás eredményeként Somogy vármegyéhez csatolták." - Wikipedia
A MÁV-START vármegyetérkép szerint a Székesfehérvár-Siófok vonalszakasz nem érinti Veszprém vármegyét.
A VOLÁNBUSZ azt válaszolta, hogy a konkrét viszonylat esetén tud segíteni.
Ez volt a kérdés:
A mellékelt rajz szerint "A" megyéből "B" megyébe szeretnék utazni "C" megyén keresztül. Az "A" és "B" megye SZOMSZÉDOS vármegyék. A "C" megyében nem áll meg az expresszjárat.
Kérem erősítsék meg, hogy ebben az esetben CSAK az "A" és a "B" megyére szükséges Vármegye24 napijegyet váltanom, tehát a "C" megyére NEM SZÜKSÉGES, abban nem is áll meg a busz, csupán arrafelé (autópályán) gyorsabb az út.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!