Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Távolsági buszra helyjegyet...

Távolsági buszra helyjegyet hogyan kell online venni, ha van országbérletem?

Figyelt kérdés

A MÁV weboldala az applikációra irányít át, viszont az applikáció is azt mondja, hogy az applikáción belül vegyem, ha megpróbálom kiválasztani.


Akkor hogyan tudom megvenni ténylegesen?


szept. 14. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Át kell állítani a közlekedési eszközt buszra, majd bejelölni a csak helyjegyet szeretnék opciót. Meg persze olyan járatot kell kiválasztani amire lehet, egyelőre nem elérhető minden járaton.
szept. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A kérdéses járat a Nagykanizsa, Fortuna, és a Budapest, Petőfi híd, budai hídfő közötti hétfői 8:44-es 1183/2-es járat.

Ez 1010 és 1257 közötti, valamint a sofőr is azt állítja, hogy helyjegyes.


Amennyiben buszra állítom a keresést, és kiválasztom, hogy csak helyjegyet szeretnék, azt hozza ki, hogy:

Több közlekedési módot tartalmazó utazás esetén jelenleg a menetrendi információ érhető el. Jegyet külön-külön vagy buszra, vagy vonatra lehet vásárolni. Jegyet csak a helyfoglalás nélkül közlekedő buszokra lehet vásárolni.


Mi az amit rosszul csinálok?

szept. 15. 14:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Valami más közlekedési mód is az utazásban van, például vonat vagy BKK. Elég buta, ha emiatt nem ad jegyet, de el tudom képzelni, hogy ez történik.
szept. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/@mavvolancsoport/videos

Az első hárón videó erről szól.

szept. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jelenleg helyjegyek csak a Budapestről induló vagy oda érkező távolsági járatokra válthatók az INDULÓ ÁLLOMÁSOKTÓL. A busz induló állomása Nagykanizsa, autóbusz-állomás, Nagykanizsa, Fortuna köztes megálló, így onnan nem lehet heljyegyet váltani. Próbáld így, de akkor ott is kell felszállnod, a helyjegy csak akkor érvényes, ha az induló megállóban ott vagy 10-15 perccel a járat indulása előtt, amikor megkezdődik a beszállítás, akkor előre veszi a sofőr a heljyegyeseket. Ha később mész, hiába van helyjegyed, ha betelt a busz, nem szállhatsz fel.

Én most tudtam kioróbálni, hogy ad-e így helyjegyet, mert most valami általános hiba van a Simple fizetési rendszerében, majd később próbáld ki!

szept. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!