Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan lehetséges helyjegyet...

Hogyan lehetséges helyjegyet venni buszra/vonatra?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Én Szlovákiából vagyok, és magyarba fogok menni egyetemre. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet helyjeggyel utazni, mert hát én nem utaztam még vonattal igazából. Azért kérdem, mert van olyan vonat, amelyen az van írva, hogy a helyjegy kötelező, vagy nem kötelező (MÁV applikáció). Ha nem kötelező, akkor hova szabad leülni? Bocsánat ezekért a bugyuta kérdésekért, csak szeretném megtanulni a közlekedést Magyarországon.


Illetve a másik kérdés, hogy ha MÁV applikáción vagyok, és már megnéztem a Menetrend appon az útirányt, akkor a MÁV appon miért nem látom ugyanazt a indulási időd, mint a menetrenden? Ott máshogy működik akkor, ugye? Mert ott csak vonattal lehet közlekedni,busszal vagy HÉV járattal. Nincs olyan, hogy összes járattal lehet utazni. Akkor így nem is lehet előre foglalni jegyet ha más időpontban indulnak a vonatok, vagy igazából nem tudom, hogy működik. Hogyan olcsóbb? Melyikkel lehet rövidebb időn belül megérkeznem a megadott helyre? Van országbérletem is amúgy.


Tudna kérem esetleg valaki segíteni?


aug. 31. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
A MÁV appban írt és a hivatalos menetrend nem különbözhet. Ha kell helyjegy a vonatra, a MÁV applikációban meg tudod venni
szept. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem kötelező, és nem veszel, a maradék helyekre ülhetsz.
szept. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Illetve jó lenne, ha megirnád, hogy honnan hova utaznál, mert van olyan vonat is, ahol egyes kocsik helyjegykötelesek, mások nem.

Buszra pedig nem kötelező a helyjegy, csak váltható, de jelenleg csak a budapesti végállomású buszokra a végállomásokon.

szept. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy a MÁV applikációban ki tudod választani, hogy vonattal, busszal vagy HÉV-vel akarsz menni. Sajnos egyelőre nem kombinálható. Külön-külön jegyeket kell venned.
szept. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3

Nem „csak a budapesti végállomású buszokra a végállomásokon” van helyjegy váltási lehetőség.

Őrhalom és Szalmatercs egy-egy falu az 1010-es Budapest, Újpest-Városkapu XIII. kerület → Salgótarján, autóbuszállomás járatvonalon.

A képen a holnap 8:00-16:00 közt induló járatok egy része látható, és az 1010/21-es és 1010/41-es, a két végállomás között végig közlekedő járatokra, a két közbeeső falu közti közlekedésre is váltható helyhegy.

A kép: [link]

szept. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5: És sikerült is helyjegyet venni a 2 falu közé? Azért van a menetrendben az R betű, mert Budapestről induló távolsági járat, amire a budapesti végállomástól váltható helyjegy. Ha a 2 falu között is lehetne, kiadna az 550 forintos mellett 850 forintos találatot is.
szept. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

*3


Csütörtökön megyünk a Bodajk ifjúsági Táborba, mert ott lesz gólyatábor. Vonattal megyünk a 8:45-kor asszem, és ahogy említettem, van nekem országbérletem, de viszont tényleg pontosan nem tudom az időpontot. Fognak küldeni email-en valami tájékoztatót, de utána kérdezek is. Tudom, hogy automatánál is lehet helyjegyet foglalni (fogalmam nincs mit kell ott benyomkodnom), meg online is lehet egy járatra foglalni.


Bocsánat ha nem tudtam érthetően fogalmazni. :(

szept. 2. 21:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Honnan indultok Bodajkra? Ha Budapestről, akkor Székesfehérváron kell majd átszállni. Székesfehérvárig lehetnek helyjegyes vonatok, de a Kelenföldről 8.45-kor induló nem az, valószínűleg azért mentek azzal, ha jól értelmezem, amit eddig írtál.
szept. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!