Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Dkv-s villamoson megbüntették...

Dkv-s villamoson megbüntették nőveremet, ezt kifizettük 10 napon belül, viszont küldtek levelet hogy ez nem történt meg. Fel lehet őket jelenteni? érdemes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mint említettem, elutaltuk az összeget a 7. napon, erről banki tranzakciós bizonyítékom van. Írtam a dkv-nak de nem válaszolnak, holnap felhívom őket. Megakartam kérdezni, hogy ilyen esetben fel lehet e őket jelenteni hogy arra köteleznek hogy újból fizessük ki (csak többet). Tudom, vehetett volna jegyet, nem nem tudok miért nem tette.



#jelentés #pótdíj #Dkv pótdíj
aug. 6. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Holnap felhívod őket. Mit akarsz rajtuk feljelenteni? :D
aug. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Ez is olyan tipikus magyar hajlam ez a kapásból feljelenteni, feljelenteni, feljelenteni!!!
aug. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk zsigerből feljelentéssel fenyegetés helyett inkább bemehettél volna az ügyfélszolgálatra, elmondhattad volna a problémádat, és kérhetted volna, hogy kicsit nézzenek utána...
aug. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tranzakciós bizonyítékod van, akkor bemész a DkV ügyfélszolgalatra és tisztázod.

Ott is emberek dolgoznak, valaki biztos úgy látta, hogy még nem teljesült a befizetés.

aug. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, vagyis a botránkozásokat. Nyilván vicceltem a feljelentéssel, kérdeztem hogy érdemes-e. Örülnék ha egyértelmű választ kapnék és nem okoskodó megbotránkozást. Emberek, viszont itt fontos dologról van szó. Mielőtt kiküldik a levelet, ellenőrizzék hogy nem-e fizette be az ember:) vagy ez túl nagy kérés? Ne haragudjatok, hogy ilyen idióta kérdést mertem én hülye feltenni.
aug. 7. 00:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs a levél végèn, hogy amennyiben... tekintse tárgytalannak?

Ezek automatikusan kerülnek kiküldésre.

aug. 7. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
szerintem jelentsd fel őket, meg a nővéredet is!!!!
aug. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt egyedül te botránkoztál meg, meg okoskodtál.

És nem, nem vicceltél, csak azt hitted, hogy majd mi is egyöntetűen melléd fogunk állni, hogy "igen, jelentsd fel őket, sőt, kérj rájuk kétszeres életfogytiglanit..." Csak láttad, hogy ez a fagyi bizony visszanyalt, és most próbálod menteni a menthetőt.


A felszólítás kiküldésének is, és a befizetés könyvelésének is van egy bizonyos átfutási ideje. Elhiheted, hogy ellenőrizték, hogy befizetted-e, de a befizetés csak azután érzekezett be, vagy lett lekönyvelve, hogy a felszólítás már kiment.

De ezt hőbörgés, meg fenyegetőzés helyett pár mondattal el lehetett volna intézni a félreértést, ha felhívtad, vagy felkerested volna őket.


Nővéredet pedig tanítsd meg kérlek, hogy hogyan kell a tömegközlekedést használni!

aug. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Beírtad a közleménybe a megfelelő adatokat? Mert automata rendszer dolgozik, ha nem azt látta az utalásban amit várt, nem tudta hova tenni a tranzakciót, így azt hiszi, hogy nincs befizetve. Elmész a banki igazolással és a cetlivel amit az ellenőrtől kapott az ügyfélszolgálatra és összekötik a tranzakciót a pótdíjjal, így már nem fog többé zargatni a rendszer.
aug. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, mivel rendezve lett, nincs további jogalapja az adatkezelésnek, úgyhogy szólj a nővérednek, hogy írjon egy "szerelmes levelet" a DKV-nak, hogy a GDPR alapján kéri személyes adatai haladéktalan törlését.
aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!