Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 1 óra 50 perc helyett most...

1 óra 50 perc helyett most már 2 óra 10 perc a hivatalos menetidő Budapest és a lakóhelyem között, pedig ugyanazokon a helyeken áll meg, ez miért van?

Figyelt kérdés
júl. 25. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyára nyáron kaptatok egy vágányzárat, ahol kötelezően meg kell várni az IC elhaladását, ami normál esetben másik vágányon menne. Nekem is ez van a 100-as vonalon, mire Nyíregyházáról Pestre ér, 10 perc késést mindig összeszed, most beraktak egy bő tízperces állást Abonyba, hogy megvárja az IC-t, ami akár a pálya állapota, akár az osztrákok késése, bármi miatt annyira későn jön, hogy a gyakorlatban 1 órát állunk ott, várva, hogy elengedjük az elsőbbséggel rendelkező vonatot.
júl. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a hőség miatt bevezetett sebességkorlátozás vagy a sok késés miatt eleve hosszabb menetidővel készítették a menetrendet, hogy kevesebb legyen az utaspanasz, átalánykártérítés.

A jövőben úgy tűnik ez lesz az irány. A felújított vonalakat is csak tákolják, a géppark is egy hulladék. Az utasok jelentős része ingyen vagy kavicsokért utazik, így még a bevételek is csökkentek.

júl. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Simán lehet, hogy tényleg csak korrigálták a régi menetrendet a valós időhöz, mert állandóak voltak a késések.

Illetve nekem nem egyértelmű, hogy vonatról beszélsz, így még az is eszembe jutott, hogy sok sok település nő, egyre tolódnak kifelé a városhatárt jelző táblák, így a sebességkorlátozások miatt is nőhet a menetidő.

júl. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Justinianus ***** válasza:
82%

Nincs olyan, hogy két helység közötti hivatalos menetidő, legfeljebb azt lehet mondani, hogy egy bizonyos vonattípus a két helység között mennyi menetidővel közlekedik.

Jelenleg a 2023. decemberben bevezetett menetrend érvényes mindenhol, ilyen módosítás nem történt sehol, ez legfeljebb vágányzári menetrend lehet.

júl. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Noren1989 ***** válasza:
Kitalàlom, MÀV. 😉
júl. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
#5 Simán lehetne akár a Deutsche Bahn is. Európában MINDEN vasútnak megvan az a problémája, hogy sok vonal elavult, állam bácsi nem támogat eleget, és az alacsony fizuk miatt munkaerőhiány is van. Mondjuk én nem vagyok vasutas, nem tudom, a munkaerőhiány miatt hogy tud órákat késni egy kötött pályán közlekedő vonat, amin már rajta van a kalauz meg a mozdonyvezető, de Németországban vállvonogatás közben mindig azt mondták, hogy azért késünk, mert munkaerőhiány van.
júl. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!