Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért voltak, és vannak-e még...

Miért voltak, és vannak-e még piros festésű személykocsik a MÁV vonataiban (nem motorvonatok, sima BY vagy ilyesmi típusú kocsik), volt-e ezeknek valami oka, hogy megkülönböztették?

Figyelt kérdés
júl. 22. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
By kocsit speciel még nem láttam pirosban, de általában a dízelmozdonyokat és -motorvonatokat szokták pirosra festeni, az elektromosakat meg kékre.
júl. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ilyenekre gondolok:

[link]


Vagy:

[link]


Vagy:

[link]


Vagy:

[link]

júl. 22. 14:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mdmot motorvonatok betétkocsijai voltak.


[link]


Nem sok maradt belőlük, egy motorvonatról tudok, az is bordóban.

júl. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi szépen a választ.
júl. 23. 09:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Így van, az MD szerelvények voltak ilyenek. Már nem léteznek ilyen kocsik, szétrohadtak régen. A mikor a motorok lassan tönkrementek és selejtezték őket, akkor a szerelvényekből megmaradt kocsikat még járatták egy ideig amig nem járt le a fővizsgájuk. A pécsi kép durva... nagyon sokat vonatoztam ilyen kocsikban Pécsre, Pécsről. Mivel könnyített szerekezetűek voltak hogy a kis tengelyterheléső mellékvonalakon is közlekedhessenek, így korántsem voltak annyira tartósak mint más kocsik. Egy darabig volt néhány ilyen betétkocsi a füstiben férerakbva, te teljesen elrohadtak azok is. Motorból 2 db létezik, az egyik üzemel, a másik Istvántelken a főműhelyben rohad.
júl. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sima vonatban láttam pirosakat, gondolom, ide-oda besorozták őket. Köszi a kiegészítést neked is!
júl. 23. 12:05
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, besorozták őket mindenféle vonatba is anno, és nem csak a motorkocsik selejtezése után, hanem gondolom, nem kellett a motorvonatokba már annyi betétkocsi. Én emlékszem, hogy a 90-es évek közepén Veszprém és a Déli között utaztam ilyen kocsiban. Engem is meglepett, hogy piros, mert MDmot-ot akkor még nem láttam, én sem tudtam, mitől piros.
júl. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!