Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV Büntetés UKR-HUN?

MÁV Büntetés UKR-HUN?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A mai napon páromat aki jelenleg ukrán állampolgár és rendelkezik menekül státusszal és kartyaval is (aktuális 2025 Juli 7ig) a kalauz megbüntette 5.6k HUF-ra. Volt menetjegye 1990Ft 1ső osztály, mivel nem tudott magyarul, majd azt válaszolta neki magyarul, hogy ha haza takarodsz akkor jó csak ez az igazolvány ide ne használd (Balatonról jött haza Budapestre) Szerencsére volt ott egy személy aki ezt végig tolmácsolta.. hogyan tovább? Valaki volt hasonló helyzetben? Helyben kifizette a bírságot, amit nem kellett volna illetve írt egy emailt az adatainak (telefonszám és nevem, mint kapcsolattartó) mivel nem beszél magyarul.

júl. 12. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egészet nem értem, hogy most akkor milye volt milye nem.
júl. 13. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Köszönd meg Orbánnak. Gyűlölet kampány eredménye.
júl. 13. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

"Volt menetjegye 1990Ft 1ső osztály"

Ez 2. osztályú helyjegy ára. Tehát valószinüleg nem volt menetjegye csak helyjegye.

Ahogy látom te sem tudsz magyarul.... megpróbálhatnád leírni normálisan hogy konkrétan mi is történ. Ilyen katyvaszól nem lehet kideríteni semmi konkrétumot.

júl. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Az 1990 Ft 1. osztályú hi helyjegy ara, nem másodé. Nyilván csak ez volt neki, mivel az utazás alapból ingyenes neki a menekült státusz miatt. Panasszal kell élni a MÁV-Startnál a jogtalanul pótdíjazó kalauz ellen, és bemutatni az igazolványt, jegyet.
júl. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4/4 köszi a választ, aznap még kitöltöttük a panaszbejelentő formot a MÁV oldalán, szerintem is hasonló lehetett.


3/4 Sajnos, aki rendelkezik menekült kártyával, annak egy országbérlettel ér fel az igazolvány, applikación belül is (igen, bejelöltük az opciót)

júl. 14. 08:58
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Ha nem volt jegye vagy bérlete, jogos a büntetés. Nekem se nézik el, ha jegy nélkül utazom, pedig én még adót is fizetek érte
júl. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves 6/6 éles kés a fiókban, ajánlom olvasd át a teljes szekciót, illetve a Máv, menekült menüpontot. Köszönöm a figyelmed
júl. 15. 08:19
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Ha a szolidaritási jeggyel utazott, akkor világos a probléma. Az csak 2. osztályra jó. Ha beterpeszkedett az 1. osztályra akkor ne csodálkozzon hogy megkapta a beosztását.


6-osnak tök igaza van. Gyakorlatilag a környékbeli országokból mindenki aki erre jár valamilyen jogcímen ingyen vagy nagyon kedvezményesen utazik és még a száját is jártatja hogy neki az MEGJÁR.

Már a boltba se tudok úgy bemenni hogy a hangosbemondó ne ukránul mondja a magáét...

Amig az én adómból vigyorognak idegenek a vonaton, addig a véleményem is meglesz erről.

júl. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Elég szomorú, hogy le lettem pontozva, pedig az itteni hozzászólók nagy része szintén adó formájában fizeti a kérdező külföldi párjának utazgatását
júl. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
32%
Jól mondta a kalauz. Hazatakarodhatna mind.
júl. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!