Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonatállomáson hogyan lehet...

A vonatállomáson hogyan lehet közlekedni a vágányok és az állomás épülete közt?

Figyelt kérdés
Csak ugy keresztül lehet gyalogolni a vágányokon? Hogy biztonságos ez így?
júl. 1. 12:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
68%

"Csak ugy keresztül lehet gyalogolni a vágányokon?"

Igen.


"Hogy biztonságos ez így?"

Az olyan állomásokon ahol szintben lehet a vágányok és a felvételi épület között közlekedni figyelnek az utasokra. Úgy vannak kialakítva a szakmai szabályok és a technológiák (melyik vonat melyik vágányra és mikor érkezik) hogy az utasok a lehető legkevesebbszer keresztezzék érkező vagy induló vonatok útját. Tehát a korábban érkező vonatokat a felvételi épülethez közelebbi vágányra kell fogadni, így a később érkező vonat nem fog közéjük gázolni.

Emellett ott van az utas felelőssége is. Felnőtt embernek legyen annyi esze hogy ha ilyen állomáson jár, akkor ha belép a sínek közé, előtte nézzen körül és figyelje a vasutas dolgozók jelzéseit is. Vagyis ha képes vagy egy nagyforgalmú kereszteződésben a zebrán átkelni anélkül hogy kivasaltatnád magad, akkor egy vasútállonáson is menni fog.


"A vonatállomás az tájnyelvi? (Nekem fura, de nem kötekedés)."

Nekem is nagyon fura.

júl. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy tájnyelvi e. Az tény hogy vasútállomásként jobban hangzik de nem tudtam hogy vonatállomasként helytelen
júl. 2. 02:47
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Jó pár éve szinte mindenhol az országban megcsinálták az aluljárót, felüljárót. Ahol nem, ott megvan a kijelölt hely, ahol síkban van, azaz nem kell lelépned a mélyített kavicsra a sínek között. Egyébként sínpáronként 4000 forint a bírság, ha simán átugrálsz a vágányokon ott, ahol nem kéne, és éppen egy morcos MÁV alkalmazott meglátja.
júl. 3. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Honnan veszitek ezt a baromságot hogy építettek aluljárókat? Ami már megvolt azokat felújították, de újakat nem építettek sehova. Kaposvár, Pécs állomás szinte teljesen megújult, mégsem csináltak aluljárót, mert akkora meló és rengeteg pénz lenne. Nagykanizsa, Szekszárd, Szeged stb. sorolhatnám. Rengeteg helyen nincs aluljáró vagy felüljáró.
júl. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
#14 A 100-as vonalon meg a legkisebb állomásokra is tettek.
júl. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
15. És Magyarország vasúthálózata=100-as vonal.
júl. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!