Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mièrt nem lehet az üvöltő...

Mièrt nem lehet az üvöltő osztályokat elkülönített kocsikba rakni, nem feltétlen kell nekik az IC még olcsóbban ki is jönnének. Tetejébe még a tanárok is üvöltve beszélnek velük. Most komolyan az vegyen I. Osztályra helyet akinek ez nem tetszik?

Figyelt kérdés

jún. 28. 07:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Nem lehet bírni, miért legyen idegzete az embernek 3 órán át ezt hallgatni, akár korán reggel, akár este, fáradtan munka után. Egy ismerősöm letolt minek veszek 30GB mobilnetet havonta, inkább olvasnék vagy valami értelmesebbet a vonaton. Az elmúlt 3 hónapban szinte csak osztályokkal ülök. Megmondtam neki, hogy szerinted, így mégis hogyan? Plusz úgy ülünk a négyesben is mint a heringek. Ha lenne busz értelmes idő alatt, tutira nem mennék többet vonattal. Sőt, volt hogy tényleg sz*rul voltam, akár egy migrén vagy betegség miatt, naná hogy inkább átültem abba a kocsiba ahol nem hangoskodtak. De ezt már szemrebbenés nélkül megteszem akkor is, ha nem diák utasok kellemetlenkednek.


A kedvencem pl: az volt, amikor üvöltve telefonált az ipse és a fejtámlámat verte közben folyamatosan. 5x ránéztem nem vette a lapot.


És nem az a baj az iskolásokkal, hogy nem tudnának csendben lenni. Meg se próbálják a tanárok elmagyarázni, hogy nem ők az atyaúristenek, más utasoknak nem kell eladni a rohadt vagont.

jún. 28. 07:30
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Képzeld el a tanárokat. Legszívesebben otthagynák az egészz csürhét, de nem lehet...
jún. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azért elhiszem hogy pokoli nehéz. De valahogy nekik több idegük van ehhez.
jún. 28. 07:47
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Alapvetően értelek és igazat is adok neked. De ha mondjuk nem csak ránézel valakire, aki elfogadhatatlanul viselkedik, hanem normális hangnemben szólsz is neki, az általában célravezetőbb.
jún. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%
Csoportokat eleve be kell jelenteni előre és külön kocsit kapnak általában a vonat legvégén.
jún. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Te nem jártál iskolába?
jún. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6-os jártam iskolába, de akkor Budapest felé nem volt lehetőség IC-vel menni, mert nem olyan helyen laktam. Most már van IC meg 2. Osztály, ami nem IC. Választási lehetőség meg nem minden vonalon van, hogy akarsz-e IC-t vagy sem. Itt nincs opció.Rengeteget utazom, emiatt fogy a türelmem. Plusz pl: a légkondit nem bírom az IC-n huzattal kombinálva. Télen is sokkal rosszabb a fűtés rajta, mint a sima kocsin. Az hogy van töltési lehetőség meg pár embernek asztal, függöny nem akkora extra hogy ezért fizetni akarj. XD


5 ilyen effektíve nincs. 10 perccel indulás előtt ellenőrzik a vagonokat, ha valamelyik rossz,kiveszik...most pl: ki kellett venni az 1. Osztályt, mindenki szív.


4-es nem feltétlen lehet megbeszélni, csak azért mert en nehezen alkalmazkodom nem akarok.másokat szivatni. Egy olvasó embert nem kérhetsz meg, hogy ne égesse az arcodba a villanyt, vagy húzza be a függönyt, vagy az asztalnál ülő embert, akinek oda szól a helyjegye, hogy ne kattintgassa az egeret 3 órán keresztül gyakorlatilag alvásidőben este. XD


Nem mindenkit érdekelnek az ilyen dolgok, de én szenzoros zavaros és enyhe ADHD-sként nem tudom ignorálni ezeket mindig.


Az autót nem tudnám ekkora utakra megfizetni egyetemistaként, bár nem is lett meg a jogsim. Ettől független nem szeretek bunkó sem lenni mert ez az én bajom. :D

jún. 28. 08:33
 8/14 anonim ***** válasza:
32%
Azért az nagyon gáz, hogy ezek a láblógató csoportok elveszik a helyet azoktól akik dolgozni mennek... 2 hete is HÉTFŐN mentem Budapestről a Balaton déli partjára DOLGOZNI, de 3 csoport volt egyszerre a vonaton, hely semmi, nonstop hangzavar és csak az ajtóhoz támaszkodva fértem fel. Kéne egy szabály, hogy az igazoltan munkába tartóknak legyen elsőbbsége hétköznap.
jún. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%
Vagy a csoportokat kötelezzék csúcsidőn kívüli vonatok igénybe vételére.
jún. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8-as egyetértek, látod én heti 2x megyek Bp-re. Reggel is, este 6-kor is tele vannak a vonatok. Minden reggel 5:30-kor kelek, mert a normál munkahelyem is 1 órâra van 2 átszállással a várakozást nem is számolom. És csodálom,hogy fáradt vagyok meg ideges. De sajnos, pályakezdőként vidéken nem nagyon vannak opcióim. Ha jobb lesz a pozícióm, talán nem kell ennyit utazgassak már és lesz a városban is munkahelyem. De akkor se úszom meg a tömegközlekedést, mert a belváros nem megfizethető lakhatási szempontból.


Ennek ellenére rengeteg ismerősöm albizik ott. Néha komolyan elgondolkodom, hogyan akarnak lakást venni egy nap, ha csak az albijuk 60 ezerrel több havonta.

jún. 28. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!