Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » B kategóriától autóbusz...

Ninell97 kérdése:

B kategóriától autóbusz vezetői vizsgáig mennyibe fog kerülni? És mennyi idő kb. volt aki most tette le? megéri?

Figyelt kérdés

jún. 13. 08:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel a C. kategória már kihagyható, így olcsóbb lesz az egész, bár a D. kategória a legdrágább az összes közül. A relatíve olcsónak számító Csigavérnél is bőven 600 ezer fölött van + kell GKI, ami szintén 300-400 ezer körül mozog, szóval lazán 1 milla, vagy több. Aztán vannak még ilyen apróságok, mint a PÁV, ami most 21 ezerbe fáj.

Hogy megéri-e, neked kell eldönteni. Lehet BKV-nál, Volánnál is csinálni a jogsit, akkor "ingyen" van, cserébe tanulmányi szerződést kell aláírnod, és X évig náluk dolgozni.

jún. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Én az MHSZ-nél szereztem az összes jogsimat, kivéve a segédmotorveuetőit(ez 60 évvel ezelőtt volt)azóta minden kategóriát használtam, baromira megérte. Igaz, külön még keléett TIR, ADR, de ezek már ujjgyakorlat.


javaslom szerezz meg minden fokozatot. Nálam a D, és a C+E hozott sokat a konyhára.

jún. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
B-ről 1-1,5 millió között számolj, iskolafüggő, és krva nehéz lesz, ha magánba csinálod, mivel nem elcsalják az előírt óraszámot és kilométert, nulla nagykategóriás tapasztalattal pedig néhányszor bukni fogsz így. BKV levezetteti veled az egészet, és a legjobb oktatóik vannak, szóval ha dolgozni akarsz vele, akkor ott csináld, de siess, mert állítólag július után nem indítanak több B-ről D-re képzést a túljelentkezés miatt.
jún. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!