Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az emberek félnek a levegőtől?

Az emberek félnek a levegőtől?

Figyelt kérdés

Miért nem nyitnak ablakot az emberek a tömegközlekedési eszközökön? (most nem a légkondis időszakra/járművekre gondolok)

Áll a busz 80 emberrel, kint 30 fok és az összes ablak zárva...(én középen nyomorgok nem férek az ablakhoz)



jún. 9. 11:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Vannak buszok és villamosok, amiken kulccsal le van zárva az ablak. Direkt így rendelték őket a gyárból.
jún. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Vannak, de most nem ezekről beszélek...
jún. 9. 11:53
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Hát, nekünk pl. osztálykiránduláson a buszsofőr bácsi elmagyarázta, melyik tetőablak kinyitása esetén merre megy a levegő, három nyitott állása volt (merrefelé srég), és ő taktikázott indulás előtt, hogyan kell nyitni őket, hogy a lehető legjobb legyen. Szerintem ez szocializáció, mivel nem az én buszom és nem vagyok aerodinamikai szakértő sem, feltételezem, a buszsofőr indulás előtt mindent kinyitott úgy, ahogy jó, ha meg minden zárva van, akkor valószínűleg van klíma, csak az valószínűleg nem elég erős ekkora tömeg esetén, mert úgy van tervezve, hogy ha csak az ülőhelyek foglaltak, akkor legyen kényelmes. Ismétlem, feltételezem. De én nem szeretek hozzányúlni ahhoz, amihez nem értek. Van, aki meg azért nem nyúl hozzá, amiért a leszállásjelző gombot is csak az utolsó pillanatban nyomja meg, amúgy kivárja, hogy más nyomja, mert nem akar olyan dolgokhoz nyúlni, amihez ki tudja ki milyen koszos kézzel nyúlt korábban. Én nem vagyok ennyire germofób, de ez is egy lehetséges magyarázat.
jún. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Ha áll a busz, akkor nagyjából mindegy, hogy nyitva van-e az ablak. Viszont ha megy a busz akkor az emberek arcába csap a levegő amit nem mindenki bír, begyullad a szeme, megfázik stb.
jún. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
#4 Ja, kontaktlencsésként amúgy én nem csepegtetem a szemem, elég jól nedvesedik magától, de huzatban baromira kellemetlen. Motorozom is, plexi mindig le van hajtva, még az egy-két raszternyi "csak a szám körül jöjjön be levegő" nyitást sem bírja a szemem. Tökéletes észrevétel.
jún. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokakat zavar a huzat és/vagy a behallatszódó zaj. És érdekes módon mindig hozzájuk kell alkalmazkodni, nem pl. hozzám, akit meg a dög meleg és a levegőtlenség zavar.
jún. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
17%
#6 Dögmelegre nincs gyógyír, levegőtlenség esetén gyalogolhatsz.
jún. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%
#7 Mondom én, mindig hozzátok kell alkalmazkodni. Én is mondhatnám, hogy aki a vonaton zavar a huzat, az menjen saját kocsival vagy gyalog.
jún. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
42%
#8 Akit meg a hőség zavar, az legyezgesse magát. Ugye az ilyen mondvacsinált hisztik mindkét irányba működnek. A KÖZÖSSÉGI közlekedés lényege az (lenne), hogy az olcsósásga miatt te elviselsz dolgokat hiszti nélkül. Amúgy Kérdezőnek mondom, nem dől össze a világ, ha kinyitja a száját, és szóláncban elindul az üzenet, hogy aki közel van az ablakhoz, az nyissa már ki. Ez nem igazi probléma, kb. 5 másodpercnyi emberi kommunikációt igényel. De kérdező inkább szenved, aztánn hazaérve itt kérdez.
jún. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

OFF: aki elégedetlenkedik, az amúgy kinyitja ilyen esetben a száját? :D


Mert azt látom, hogy amíg Online mindenki azonnal nagy arccal támad a másiknak, addig a való életben egy egyszerű kérést/kérdést nem képesek megfogalmazni mások felé, annyira be vannak tojva.

jún. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!