Mi értelme a helyjegyen belül annak, hogy hova ülhetsz le?
Alapvetően a helyjegynek van értelme szerintem is, mert azt jelenti, hogy te kifizetted azt a felárat, ami garantálja, hogy ülni fogsz a vonaton. Viszont annak nem értem mi értelme, hogy megmondják, hogy a 74-es székre ülhetek le? Miért nem elég csak a helyjegy, aztán meg oda ülhetsz ahova akarsz? A kaller meg csak szimplán felállítja azt, akinek nincsen helyjegye, és kész.
De én személy szerint rühellem, ha emberek foggal-körömmel ragaszkodnak pont ahhoz a székhez, ahova ülni akarnak. Ha egy 4-esben a folyosó mellé szól a jegyem, és az ablak mellé ülök, akkor fixen kicsapják a balhét, hogy márpedig neki az ablak mellé ül a jegye, ő oda fog ülni. Vagy a kedvencem, hogy full üres az IC, felszáll valaki, akinek pont oda szól a jegye ahol én ülök, és képes felállítani...
Ennek mi értelme így? Nem lenne egyszerűbb, ha mindenki kedvére ülhetne le bárhová a helyjegy válása után?
De minek ülsz az ablak mellé ha a folyosó mellé szól a jegyed?
Vagy te nem szólnál pl ha két szabad hely lenne, az egyik a tiéd, ablak mellé, a másik meg a másik emberé folyosós, és ő leülne a te helyedre, mert ő oda akar?
Sok más ember is szeretne utazni, nem csak te. Attól hogy te nem érted, hogy másnak vannak preferenciái az ülőhelyválasztás terén, még vannak nekik. Van aki ablaknél szeret utazni, van akinek kell az asztal, van aki háttal nem akar ülni és van aki egyben szeretne ülni a családjával, barátaival. És akkor jössz te az ostoba viselkedéseddel, hogy majd te ülsz ahova ülsz, mindenki fogadja el hogy téged nem érdekel a hely. És ezek után nem érted ha valaki elküld a p1csába. Van nálad komoly gond nyakon felül.
A megoldás: menjél személyvonattal!
Ha bárki bárhová ülhetne, akkor mondjuk egy teli vonaton vadászhatnék arra az egy-két üres helyre, ami elvileg az enyém. Így meg egyértelmű: az adott kocsi adott helye az enyém. Ha ott ül valaki, akkor jogosan állítom fel a helyéről.
Egyébként nem értem a nyavalygásodat: ha az IC-n oda ülnél, ahová a jegyed szól, akkor senki nem állítana fel. Hogy erre magadtól miért nem jössz rá, az számomra rejtély.
Nekem édes mindegy hova ülök. És nem is értem egyesek miért annyira kényesek, hogy "jajj, én ablak mellé szeretnék ülni." Van egy hely, leülök, és csókolom. Felnőtt emberek vagyunk, nehogy ilyenen fennakadjunk már, hogy ablak vagy nem ablak melletti az ülőhely... Ha pedig ismerőssel megyünk, akkor egymás mellé ülünk és kész.
#2 Ez a modell ugyanúgy működik a helyjegyszámozás nélkül. Ha van 60 hely a vonaton, de én csak Tatabányáig megyek, a rendszer ugyanúgy látja, hogy Győrtől már több hely van. Csak így nem konkrét ülést adnak el, hanem leülési lehetőséget.
#3 Hidegen hagy hova ülök.
#4 Mert ez nem működni az ülés-lefoglaló rendszerrel szerinted? Idehánytál valamit, gondolkodás nélkül, kedves tanult barátom. A megoldás: Gondolkozz!
Inkább neked kéne gondolkodnod, kérdező!
NEKED édesmindegy, hogy hova ülsz. Hát ülj oda, ahová a jegyed szól. Ha nem direkt az a célod, hogy vitatkozhass valakivel, akinek a helyére ültél.
A magadfajtáknak egy pusztában kéne élnie, mert képtelen vagy tudomásul venni, hogy egy társadalomban, ahol sok ember együtt él, alkalmazkodnunk kell egymáshoz.
7-re:
Az már az illetők egyéni töketlensége, ha üres helyet keresgélnek, mert az övékén ülnek. Én biztos nem ezt tenném, hanem felállítanám azt, aki a helyemen ül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!