Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan lehetek színtévesztőkén...

Hogyan lehetek színtévesztőként villamosvezető?

Figyelt kérdés

Érdekelne a villamosvezetői állás, de színtévesztő vagyok.

Erre van szemüvegem, ami korrigálja ezt. Így elfogadják, vagy nem?


jan. 1. 17:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Erősen kétlem, hogy elfogadnák így.
jan. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%
Mire kell a színfelismerés? Csak meg tudsz különböztetni egymástól egy villamost meg egy tűzoltóautót, anélkül, hogy látnád, hogy az egyik sárga, a másik meg piros, nem...?
jan. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Megtudom különböztetni, ezért sem értem, hogy miért ilyen szigorúak.

Viszont azt nem tudom, hogy így, szemüveggel lehet-e.

jan. 1. 17:43
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Ne vedd biztos forrásnak, de én úgy tudom, hogy ha megfelelő szemüveggel korrigálható, és úgy átmész a színlátás-teszten, akkor ez nem kizáró tényező.
jan. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Magyarországon a színtévesztőket erősen szívatják


Nem fogsz sose villamost vezetni, sajnálom.


Amugy sok baromság van ebbena színtévesztéses jogosítványoknál


Pl: színtévesztőnek lehet B jogsija amivel vezethet egy 3.5 tonnás teherautót, esetleg egy 9 személyes kisbuszt, de nagyobb buszt teherautót villamost nem.


Biztos ha a 9 személyes kisbusz helyett egy bkv buszt vezetne meghalna körülötte mindenki?! Sajnos ilyen vaskalapos rendszer van nálunk.


USA ba pl nincs ez az isihara teszt. Ott van egy tábla, rajta 1-1 piros és zöld ábra, megkérdia doki melyika piros és ha eltalálod akkor vezethetsz bármit:)


Amugy és is színtévesztő vagyok van B jogsim, 25 éve vezetek, még sose okoztam balesetet, főleg nem azért mert esetleg nem tudom hogy kékeszöld, vagy zöldeskék autó megy előttem:D

jan. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem lehetsz. Pedig a villamoslámpa ugye nem is színes. Viszont színtévesztőknél megvan sajnos az esélye annak, hogy azt is világítani véli látni, ami nem is világít, főleg, ha olyan a színtévesztés, ami lehet, nappal nem is okozna neked gondot, de éjszaka már becsap. Persze mondhatnánk, hogy akkor kategorizálni kéne, pontosan mit művel a szemed az agyaddal és egyénileg mérlegelni, ehelyett lustán azt csinálja a magyar jog, hogy színtévesztő nem kaphat hivatásos jogosítványt. Sajnos ez van.
jan. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Nézd a jó oldalát: ha vörös-zöld színtévesztő vagy, akkor valószínűleg vannak nemes felmenőid. :D (Vörös-zöld színtévesztést férfiak öröklik anyai ágon, és Európában azért annyira gyakori, mert Viktória királynő sokat szült és mindenfelé házasított.)
jan. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

De jó😀!

Amúgy nagyapám is színtévesztő, szóval igazad van.

A magyar jog meg leszo...

jan. 2. 15:05
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

#2:

A színtévesztés nem erről szól, te vicceskedő emeletes barom...

jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
#9 Ez. Színtévesztés az is, hogy megfelelő szögben alkonyatkor a piros lámpát piros-sárgának látod. Persze ott is megoldódik a helyzet, ha nem indulsz el, hanem majd ha zöld lesz, a mögötted levő úgyis rád dudál, de hivatásos jogsit nem adnak ilyen bizonytalanságok esetén.
jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!