Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Pesten miért nem lehet ugyanaz...

Pesten miért nem lehet ugyanaz a száma egy busz- és egy villamosjáratnak?

Figyelt kérdés
Annyira hülyének gondolják az embereket, hogy nem tudnak megkülönböztetni egy buszt egy villamostól? Vagy tényleg annyira hülyék?
2023. szept. 15. 09:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%

#10:

Pont Szegeden?! Ne má', jövőhét szombaton megyek oda...😰

2023. szept. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
14%
Amúgy nem kell mindenbe belelátni az értelmes rendszert. A BKK csak azért nevezte át a 23-as buszt 224-re, hogy tudjon csinálni egy 23-as villamosvonalat. Miközben az a villamosvonal bármely más számot is kaphatta volna, de mindenképpen a 23-at kellett neki adni.
2023. szept. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

#12

Lehetett volna 18-as és 43-as. Előbbi le van foglalva a Műegyetem rakparti villamosvonalnak, utóbbival pedig kilógott volna a sorból. Így viszont az egész járatcsalád 2-esekkel kezdődik (2, 2B, 23, 24), míg a tekintélyes hosszúságú közös szakasszal rendelkező 23-as és 24-es villamosok szomszédos számon futnak. Az átszámozás persze egy kellemetlen mellékhatás, de hosszútávon javítja a rendszer átláthatóságát.

2023. szept. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
19%

#13


Ez, hogy egy járatcsaládnak hasonló számokat kell adni, kizárólag a BKK gondolja hasznosnak, még sose láttam utast, akinek ez bármiben is segített volna. Gondolom ti a HÉV-ek beszámozását is rendszerszervezésnek hiszitek, miközben egy felesleges, tájékozódást nehezítő hülyeség.

2023. szept. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
23%
Persze tudjuk, hogy a BKK abba is rendszert akar belerakni, hogy a megálló nevében perjel vagy zárójel van. Az cseppet se zavarja őket, hogy az utasok ettől nem fognak könnyebben eligazodni, ugyanis a BKK saját köreiben ismert csak az elv, ami alapján elnevezik a megállókat.
2023. szept. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Az utcás hasonlat szerintem úgy lenne helytálló, ha egy Kossuth utca és egy Kossuth tér lenne egymás mellett. Ilyen néha elő is fordul, és nem hallottam még olyanról, aki összekeverte volna a kettőt. De pl. Pesten vannak egyforma nevű utcák, csak különböző kerületekben. Ilyen alapon azonos számú busz- és villamosjáratok is nyugodtan lehetnének, ha nem keresztezik egymást. Értem én, hogy ilyen a rendszer, de adott esetben az átszámozással jobban megzavarják az utasokat.
2023. szept. 17. 07:55
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyen alapon azonos számú busz- és villamosjáratok is nyugodtan lehetnének, ha nem keresztezik egymást." - Sőt, akár több is, lehetne budai hármas villamos, meg pesti tizenhetes busz.

Biztos jó lenne úgy utat tervezni, hogy a hármas busszal a csepeli Kossuth térig, majd a tizenhatos busszal a kispesti Kossuth Ferenc utcáig, onnan a hármas villamossal a a kőbányai Kossuth térig, majd a tizenhatos villamospótló busszal a belvárosi Kossuth térig.

Meg lehet oldani másképp is, de minek bonyolítani rajta?

2023. szept. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
96%
A 23-as villamoahoz: 1910 óta van ilyen számozású vonal. 2000-ben szűnt meg. Most, ha nem is teljesen eredeti vonalán, de visszahozták. Nem valami hülye ötlet volt csak.
2023. szept. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
2%

#18


De, teljesen hülye ötlet. A 224 számot ugyanúgy adhatták volna a villamosnak is. Ja, hogy a BKK "szakemberei" szerint egy villamos csak kétjegyű számot kaphat? Ezt már a pszichiáterükkel beszéljék meg.

2023. szept. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
95%
#19 És ha totál össze-vissza lenne a villamosok számozása, azaz az általad javasoltak szerint lenne 49, 50, 60, aztán meg 224, az szerinted miért is lenne jobb a jelenlegi megoldásnál???
2023. szept. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!