Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha tömegközlekedéssel mentek...

Ha tömegközlekedéssel mentek valahova, és két megálló között indultok, melyikbe mentek az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Ahonnan indultok gyalog, az útiránynak megfelelő megálló messzebb van, többet kell gyalogolnotok, mint ha az útirányotoknak ellenkező irányú, de közelebbi megállóhoz sétáltok el.

2023. aug. 30. 15:42
A kérdező szavazást indított:
Ebben az esetben is az útirányomnak megegyező irányban lévő megállóba, még ha többet is kell gyalogolni.
Ilyen esetben visszafelé, mint amelyik útirány kell, mert kevesebbet kell gyalogoljak.
Egyéb, leírom.
11 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mikor jön a busz. Ha sietni kell akkor a rövidebbhez, ha még bőven van idő a hosszabbhoz.
2023. aug. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyivel van messzebb az útirány szerinti megálló, és mennyi idő van a járatig.
2023. aug. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak más szempontok is.

Ha pl. az egyik megálló egy kis utcában van, ahol csönd van, a másik meg egy forgalmas utcán, ahol zaj van, akkor inkább megyek a csöndes megállóhoz. Ráadásul ott általában több a zöld növény is, netán madarak csicseregnek, tehát mindenképpen kellemesebb ott várakozni.

2023. aug. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez azért elég sok tényezős egyenlet. Lásd amiket írtak.


Melyik a forgalmasabb? Volt, hogy inkább mentem egy megállót gyalog, hogy a tömeg előtt fel tudjak szállni. De ha fordítva lenne akkor inkább verekedném magam fel a tömegben, minthogy ne férjek fel a következő megállónál.


Melyik a szebb, frekventáltabb, stb? Lehet egyik a semmi közepén van, másiknál ott egy fagyizó, akkor inkább oda megyek.


Nézném az árat is. Persze apróság, de lehet épp egy 5 km-es szakaszhatárra esik a 2 megálló, akkor nyilván inkább spórolok, ha tehetem. Ha az árat nem nézem, akkor pont nem számít, hogy közelebb, vagy távolabb vagyok a céltól, a busz ugyanoda visz.


Olyan is volt már, hogy marha sok időm volt, ezért konkrétan egy egész településnyit elsétáltam túraúton, mert 1+ órát kellett volna várnom a buszra. De régen sulisként is rendszeresen elsétáltunk a végállomásra ha volt idő, pedig út közben is felszállhattunk volna.

2023. aug. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez több dologtól is függ. Mondok két példát az én esetemből.

Pest megyei nagyközségben élek. Lakhelyemtől 1,8 kilométerre van az a megálló, ami távolabb van Budapesttől, 2 kilométerre pedig az, amelyik közelebb. Nagyjából a kettő között félúton érek ki a főútra, tehát minden stimmel, ami a kérdésben le van írva, konkrétan visszafelé kéne sétálni. Általában utóbbihoz szoktam menni, mert bár jobb a másiknál (1,8km) felszállni, oda 3 perccel hamarabb ér a busz és nem mindig várja ott meg a menetrend szerinti indulást, ha korábban érkezik, ezt inkább a 2 kilométerre levő megállóban teszi meg. Úgyhogy csak akkor megyek a közelebbi megállóba, ha még bőven van idő az indulásig.

Másik példa: párom Budapesten lakik, a busz által igénybe vett út mellett közvetlen. A jellemző menetirány szerint (belváros fele) visszafelé van kb. 350 méterre egy megálló, a másik pedig menetirányba kb. 450 méter. Szinte mindig a közelebbihez megyünk, mert egy sokkal frekventáltabb megálló: zebra, fedett várakozási lehetőség, megfelelő járda. Ezzel szemben a másikhoz nincsen zebra, nincsen bódé és odajutni is csak a kerékpárúton lehet. Alapvetően nem használjuk, de ha sietni kell, mondjuk futni a buszhoz, akkor inkább a távolabbiba futok, mert sokkal több esélyem van ott elérni, mivel a két megálló közötti távot a busz több, mint 1 perc alatt teszi meg.

2023. aug. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ráérek, Pestszentimre központba sétálok. Felső közelebb van, de kisebb az esély leülni.
2023. aug. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha kicsi a különbség, akkor az irányba eső, de távolabbi megállóba, de ha nagy, akkor a közelebbi, nem irányba esőbe. Én elég szigorúan idő alapján optimalizálok, ezért ez a választásom .
2023. aug. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

mindig a közelebbibe megyek, hacsak nincs valami extra körülmény (mondjuk egy forgalmas kereszteződés pont a két megálló között).

és ha kicsit belegondolok - még egy nagyon tempós gyaloglással is legfeljebb kb. 2 m/s a sebességem. szóval ha csak 120 méterrel messzebb van a menetirányba eső megálló, akkor már el is vesztettem legalább 2 percet a hosszabb séta miatt. (amennyit nyertem volna azzal, hogy eggyel kevesebb megállót utazok)

2023. aug. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, ennyire tempós gyaloglással számolva csak 1 percet veszítettem. de már az sem olyan kevés.
2023. aug. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9

Viszont ha a busz is 1 perc alatt ér a távolabbi megállóba, akkor már kiegyenlítődik a dolog. Nem azt mondom, hogy érdemesebb oda menni, de érdemes ezzel is kalkulálni, ha sietni kell. :)

2023. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!