Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért olyan sok a bunkó ember...

Miért olyan sok a bunkó ember a tömegközlekedéseken?

Figyelt kérdés

Pl a ma reggel: távolsági buszon álltunk, mint a heringek, kapaszkodtunk. Kihaénnem kisasszony (30 év körüli) Neki dőlt a kezemnek. Arrébb tettem a tarkójához. Megint Neki dőlt. Ezt játszottuk 10 percig, amikor is meguntam és oda szóltam Neki:

- Elnézést, ne haragudjon! Lenne szíves leszállni a kezemről? Csak mert nem tudok így rendesen kapaszkodni és hálás lennék érte?

Erre rám nézett. Már láttam, hogy 'b@zdm.g' van. Már a tekintetén látszott, hogy egy kielégítetlen, problémás, idiótával van dolgom... Oda is szólt némi agymunka után, hogy kapaszkodjak máshol.. Elmagyaráztam Neki, hogy más - általam elérhető kapaszkodó a közelben sajnos nincsen, egyébként nem szólítottam volna meg megzavarva őt az utazásban. Erre megint 'úgy' nézett rám, mint valami kis senkiházira, majd Neki állt feljebb, hogy én mit képzelek magamról, de arrébb vonszolta a tonnáit. Megköszöntem.

Fél perc múlva visszafordul, hogy én milyen bunkó vagyok, hogy még megköszönni sem tudom Neki....

Itt már én is stílust váltottam - Nézze hölgyem. Kezdjük ott, hogy megköszöntem és mindenki más is hallotta - már mindenki nézte őt és mosolygott rajta -. A másik fele, hogy mindenki más tud kulturáltan állni és utazni nem zavarva utastársait. Ön is ezen a buszon van, nem odahaza az ágyában, ahol fetrengeni, meg a csövön vonaglani lehet. Nem tudom miért bonyolítja túl: én megkértem, hogy lenne-e szíves nem feküdni a tömött buszon. Ez igen egyszerű: vagy igen és arrébb áll, ahogy tette, vagy azt mondja, hogy nem, nem értem, miért kell túlkomplikálni hölgyem.

Persze megint betámadt: Mások is így szoktak utazni.

Erre már nem tudtam mit mondani, de nagyon felidegesített, hogy ilyen hülye és csak ennyit mondtam: Nézze: Engem nem érdekelnek mások. Az én kezemen maga tespedt, ezért magát kértem meg, hogy legyen szíves leszállni róla. Nem tudom, miért túráztatja magát ezen még mindig..

Innentől nem vettem róla tudomást, a többiek meg már nagyon vigyorogtak rajta, felém egy-két ember odakacsintott, meg legyintett, hogy jobb ha hagyom...

Persze arrébb menni a tömegben nem volt lehetőség, egyébként azt szoktam csinálni, hogy tényleg ne zavarjam az utastársaimat.

Ilyenkor az ilyen embereket legszívesebben ott az autópálya közepén leszállítanám, sétáljon, ha ennyire alkalmatlan a közösségi életre..

Ti mit szoktatok csinálni ilyenkor, ha egyszer-egyszer összefuttok egy-egy ilyen emberrel, akik a biztonságos utazásotokat gátolja és ráadásul ilyen értetlen felnőtt létére?

Kéne a buszok elejére szerelni egy bunkóság mérőt és az ilyeneket nem felengedni, ahogy az igénytelen, büdös, vagy az utazást megfizetni képtelen utasokat sem engedik fel.. Nekik egyébként is minden napjuk borzalmas, de miért kell mások reggelét is elrontani? Legalábbis én ilyenkor, amíg egy légtérben vagyunk, borzalmasan érzem magam, hogy egy ilyen buta ember van a közelemben és pont engem talál meg..


2010. okt. 15. 08:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

az amolyan ironikusan bunkó. már olyannyira illedelmes "hálás lennék érte", hogy kiérzi az ember belőle, hogy inkább azt szeretted volna mondani "cseszd meg, menj már arrébb".

ha csak annyit mondasz, hogy "elnézést, arrébb tud egy kicsit menni, mert nehezen tudok kapaszkodni" az is teljesen érthető lett volna.

2010. okt. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

09:22 vagyok

ez valóban szomorú, hogy nem veszi észre magát, de úgyse tudod megváltoztatni. meg ki tudja, lehet, hogy veled is előfordult, hogy nem vetted észre magad, csak azóta se tudsz róla. ilyen nagy tömegben elég könnyű útban lenni, hiába próbálsz figyelni.

2010. okt. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
22%

08:23 vagyok.

Rossz a kérdés. Ezek az emberek nem "jutottak el ide", hanem itt vannak. A többiek, a normálisan közlekedők, normálisan dohányzók, a másokat figyelembe vevők léptek előrébb. A többiek pedig megragadtak ezen a szinten, akár neveletlenségük, akár a saját felsőbbrendűségükbe vetett hit miatt, mindegy. Ők ott is maradnak.

Valaki azt mondta, hogy az embert az különbözteti meg az állattól, hogy tudatában van létezésének. A fentiek alapján ez sem igaz mindenkire.

2010. okt. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:

Vannak megkeseredett és kifejezetten ellenséges emberek,és az jobban előjön amikor "bevannak zárva"...!

Ez tény!

A megoldás pedig nagyon bonyolult lenne...!

2010. okt. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
Én a buszbafingókat is büntetném. A legborzasztóbb mégis az, hogy felszállunk este a combinóra és a csöves mellettem veri a faxát és közben issza a sörét, miközben olyan szag árad belőle, hogy a görény sikítva rohanna, ha megérezné. Az emberek némán tűrnek ennyi...
2010. okt. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
buszba fingók :) jogos. én is találkoztam párral
2010. okt. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Ezért járok autóval. Akkor is ha dugó van. Kényelmesen, rádiót hallgatva utazhatok, nem fagyok meg télen a buszmegállóban, nyáron nem döglök meg a melegtől, és nem ájulok el a testszagtól ami terjeng a hőségben.


Aztán kérdezik, hogy mért kell kocsival járni minden hova?? A BKV gyorsabb... mért jó a dugóban várakozni???

EZÉRT!!

2010. okt. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

jó lenne a dugóban várakozni, ha lenne mivel :)

igazán irigylem azokat, akik megtehetik hogy kocsival járjanak :/

2010. okt. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
ma reggel épp az autósokon idegesítettem föl magam: azért nem bír bemenni a busz a buszsávba, mert a kocsik állnak sorba. aztán 90%-uk nem is kanyarodik be. menjen már a fenébe a Volvojával, mi meg szardínia módra nyomorgunk és még csak nem is gyorsabb.
2010. okt. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az egész ország tele van ilyen elmebeteg önző bunkókkal,akik azt hiszek h csak egyedül utaznak,azon a k*b*szot buszon.az ilyeneket úgy kell lerugdalni,mikor leszállnak,h akkorát essen,hogy betörjön az orra neki a betonon.talán megtanulja h nem érdemes mással ujjat húzni:) remélem tudtam segíteni:)
2010. okt. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!