Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért olyan sok a bunkó ember...

Miért olyan sok a bunkó ember a tömegközlekedéseken?

Figyelt kérdés

Pl a ma reggel: távolsági buszon álltunk, mint a heringek, kapaszkodtunk. Kihaénnem kisasszony (30 év körüli) Neki dőlt a kezemnek. Arrébb tettem a tarkójához. Megint Neki dőlt. Ezt játszottuk 10 percig, amikor is meguntam és oda szóltam Neki:

- Elnézést, ne haragudjon! Lenne szíves leszállni a kezemről? Csak mert nem tudok így rendesen kapaszkodni és hálás lennék érte?

Erre rám nézett. Már láttam, hogy 'b@zdm.g' van. Már a tekintetén látszott, hogy egy kielégítetlen, problémás, idiótával van dolgom... Oda is szólt némi agymunka után, hogy kapaszkodjak máshol.. Elmagyaráztam Neki, hogy más - általam elérhető kapaszkodó a közelben sajnos nincsen, egyébként nem szólítottam volna meg megzavarva őt az utazásban. Erre megint 'úgy' nézett rám, mint valami kis senkiházira, majd Neki állt feljebb, hogy én mit képzelek magamról, de arrébb vonszolta a tonnáit. Megköszöntem.

Fél perc múlva visszafordul, hogy én milyen bunkó vagyok, hogy még megköszönni sem tudom Neki....

Itt már én is stílust váltottam - Nézze hölgyem. Kezdjük ott, hogy megköszöntem és mindenki más is hallotta - már mindenki nézte őt és mosolygott rajta -. A másik fele, hogy mindenki más tud kulturáltan állni és utazni nem zavarva utastársait. Ön is ezen a buszon van, nem odahaza az ágyában, ahol fetrengeni, meg a csövön vonaglani lehet. Nem tudom miért bonyolítja túl: én megkértem, hogy lenne-e szíves nem feküdni a tömött buszon. Ez igen egyszerű: vagy igen és arrébb áll, ahogy tette, vagy azt mondja, hogy nem, nem értem, miért kell túlkomplikálni hölgyem.

Persze megint betámadt: Mások is így szoktak utazni.

Erre már nem tudtam mit mondani, de nagyon felidegesített, hogy ilyen hülye és csak ennyit mondtam: Nézze: Engem nem érdekelnek mások. Az én kezemen maga tespedt, ezért magát kértem meg, hogy legyen szíves leszállni róla. Nem tudom, miért túráztatja magát ezen még mindig..

Innentől nem vettem róla tudomást, a többiek meg már nagyon vigyorogtak rajta, felém egy-két ember odakacsintott, meg legyintett, hogy jobb ha hagyom...

Persze arrébb menni a tömegben nem volt lehetőség, egyébként azt szoktam csinálni, hogy tényleg ne zavarjam az utastársaimat.

Ilyenkor az ilyen embereket legszívesebben ott az autópálya közepén leszállítanám, sétáljon, ha ennyire alkalmatlan a közösségi életre..

Ti mit szoktatok csinálni ilyenkor, ha egyszer-egyszer összefuttok egy-egy ilyen emberrel, akik a biztonságos utazásotokat gátolja és ráadásul ilyen értetlen felnőtt létére?

Kéne a buszok elejére szerelni egy bunkóság mérőt és az ilyeneket nem felengedni, ahogy az igénytelen, büdös, vagy az utazást megfizetni képtelen utasokat sem engedik fel.. Nekik egyébként is minden napjuk borzalmas, de miért kell mások reggelét is elrontani? Legalábbis én ilyenkor, amíg egy légtérben vagyunk, borzalmasan érzem magam, hogy egy ilyen buta ember van a közelemben és pont engem talál meg..


2010. okt. 15. 08:01
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
100%

A kérdésedben benne van a válasz. Mert ez TÖMEG közlekedés.

Nekem is vannak kedvenceim.

-Idős néni sántikál az utcán, majd meglátja, hogy jön a busz, és olyan sprintbe kezd, mintha versenyen lenne. Amikor a buszra felszáll, hirtelen újra lesántul...

-Dohányzó személy, aki úgy száll fel buszra-villamosra, hogy a járművön fújja ki az utolsó lélegzet cigit... (én is dohányzom, de ez durva)

- Távolsági busznál: ötven személy kényelmesen elfér. A megállóban még húsz ember sem áll, de amikor beér a busz, mind elsőként akar felszállni, hogy legyen ülőhelye...

- Tömeg nélküli buszon és villamoson azok, akik nem szállnak le a következő 1-2 megállónál, de azért mindenáron az ajtóban akarnak állni, akadályozva a többiek leszállását

- Felszálló utasok a leszállókat az ajtó elé állva akadályozzák, ahelyett, hogy az ajtó mellé állnának.

Sorolhatnám a végtelenségig, de a tömegközlekedés ilyen. Mondanám, hogy vegyél autót, de az utakon is nagyjából ugyanilyen emberek közlekednek, csak még nagyképűek is, mert egyedül feszíthetnek az autójukban.


Persze mindig tisztelet a kivételnek, és persze, akinek nem inge, az ugye nem veszi magára...

2010. okt. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit olyan "lőrincellászlós" a stílusod, és nem feltétlen a kisregény miatt amit írtál :)

Ahogy látom, te is túlbonyolítod, hiszen ez még egész "kulturált" eszmecsere volt.

Én Bp-en élek és bár ritkán tömegközlekedek, de ha mégis, kb másfél perc alatt le tudnám pakolni a busz felét az utazásuk miatt. Tanulók táskával, öregek botot lóbálva, importindiánok hangoskodva, beszólva, szotyizva, hajléktalanok szatyrokkal, büdösen, csimbókos hónalj a fejed mellett, agresszív ellenőrök beléd kötnek stbstb, lehetne ragozni.

Egyébként az általad vázolt stílusú hölgyeményen én is csak röhögni szoktam. Talán egy kicsit vulgárisabban kezeltem volna a dolgot.

2010. okt. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
35%
Vegyél magadnak egy autót azt egycsapásra megszűnnek az ilyen gondjaid.
2010. okt. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

ehh sajnos nem kell bemutatni a dolgot...

szívritmus zavarom van, és reggelente elég rosszul vagyok a gyógyszer miatt. szédülök, homályosan látok, ami kell.

be kellett ugranom a suliba, úgyhogy reggel felszálltam a buszra, örültem hogy találtam egy helyet.

pár megállóval arrébb felszállt egy vén szipirtyó. mindig át szoktam adni a helyet az időseknek, most nem voltam olyan állapotban hogy akár fel tudjak állni. de láttam visszapillantóban, látszott is rajtam h gáz van, fal fehér voltam karikás szemekkel, kórházból biztos nem engedtek volna ki xD

kb 120 kilós nénike felvágtat a buszra, keresztülgázol mindenkimn, megáll előttem, és közli h "azonnal adjam át a helyet, mert én fiatal vagyok"...

kulturáltan közöltem vele, hogy beteg vagyok, és most jobb lenne ülni, kérjen meg vki. mást.

Kis akadékoskodás után kiböktem h a szívemmel van baj. Erre felordít, h szívbetegen senki sem jár iskolába, azonnal álljak fel.

hát itt betelt a pohár, felkeltem, átmentem a busz másik felére, és két kézzel kapaszkodva végigszenvedtem állva még fél órát...

de nem is az öregasszony idegesített jobban, hanem hogy senki nem volt képes felkelni, és átadni a helyet sem neki, sem nekem... -.-

2010. okt. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%
ja, amúgy nem kifejezetten iskolába járok, hanem szakképzésre... 20/L
2010. okt. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

hűűűű....hát mesélhetnék én is. megyeszékhelyen lakom, második terhességem alatt sokszor leesett reggel a vérnyomásom. egy ilyen reggelen a buszon állva ért az ájulás. eszméletem nem vesztettem el, de szakadt rólam a víz a februári hidegben és egyáltalán nem láttam, csak feketeséget. az utolsó két megállót a csuklóban térdelve tettem meg, és senki, de senki nem kérdezte meg mi bajom, pedig meg is kérdeztem valakit, hogy hol járunk, mert lassan le kellene szállnom.

vagy, még gimiskoromban a buszmegállóban egy bácsi, mivel túl nagy szüksége nem volt a botjára, de mint státuszszimbólum szükséges, mert a buszon kell az ülőhely, a buszmegállóban ácsorogva gondolta kipróbálja milyen mazsorettnek lenni és úgy orrba vágott a botjával, hogy azonnal vérezni kezdett az orrom. annyit sem mondott, hogy elnézést.

2010. okt. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
57%
szerintem kérdező, te szóltál a hölgynek bunkón és ezen húzta föl magát.
2010. okt. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

08:23: Igen, igazad van. De ezek az emberek hogyan jutottak el ide? Én Nekem a napjaim még a tömegközlekedésen is kulturáltan, mosolyogva telnek, hát még az ismerős légkörben a munkahelyen, otthon, stb. Félreértés ne essék, nekem is millió problémám van, édesapám körül is aggodalmaskodom sokat, a mindennapi stressz nálam is megvan.

A mai emberek ezt miért nem tudják kezelni? A mai emberek hogy süllyedhetnek le ilyen mélyre, hogy ilyen állatokat is megszégyenítően viselkednek ilyen SOKSZOR? Ha valakinek véletlen rossz napja van, rossz hír érte, felidegesítették, érthető. De sajnos itt tömegekről van szó, nap mint nap látni ilyesmit, a lista végtelenül hosszú.


2. hozzászóló: Köszönöm, dicséretnek vettem az első mondatod! :) A budapestieknek nincsen közlekedéskultúrájuk sajnos. Ezt úgy mondom, hogy én is Pestinek számítók, 1 éve költöztem el egy Pest melletti településre.


3. hozzászóló: A Te stílusod is hagy némi kívánnivalót maga után.. A sok autós sem tud kulturáltan viselkedni, közlekedni, nem sokat érnék vele.. Bár ennyit Neked is tudnod kéne ha egyáltalán kompetens vagy a témában.


4. hozzászóló: Elszörnyedve olvastam, amit írtál, örülök, hogy nem lett komoly bajod!!! Hihetetlenek az emberek, komolyan mondom... :((( Az emberek annyira nem tudnak törődni, sem kommunikálni egymással... :( Egyre primitívebbek.. :(


08:54: Ezt komolyan mondod???? Bevallom, távolsági buszon nem szoktam átadni a helyemet, de fel szoktam ajánlani, hogy megfogom a nehéz pakkját, vagy rakja az ölembe az illető. Ha pedig terhes, sápadt/gyenge/beteg embert látok, megkérdem, szeretne-e leülni inkább, mert nem néz ki jól/neki biztonságosabb a picivel.


Egyébként én is tapasztaltam egyéb bunkóságot is: pl el volt törve szilánkosra két ujjam, könyékig be voltam gipszelve. Vártunk a buszra. Míg vártam, közben jött egy mogorva, félig hajléktalanul kinéző nő. Úgy kezdtük, hogy rám préselődött, pedig ketten voltunk a megállóban... :D Aztán megérkezett a busz, pont előttem állt meg az ajtóval és nyitotta ki. Erre a nő a törött kezemre akkorát rávágott, hogy könnybe lábadt a szemem, csakhogy ő szállhasson fel előttem... Mondanom sem kell, mögöttem rögtön ugrottak az emberek, majdnem összeestem fájdalmamban...


Mire jó ez a viselkedés?? Én személy szerint ezeket az embereket mind-mind bezárnám és rehabilitálnám őket... Szerintem az ilyeneket nem lenne szabad, hogy engedjük így szabadon sétálgatni... Bár lehet, az én meglátásom rossz.


Úgy gondolom, ha valaki tényleg rosszul van, az látszik rajta, az is, ha rossz napja van, vagy "kivételesen" feszült. AZ is jól látszik ha valaki alapjáraton bunkó. És sajnos ezek az általatok is felsorolt emberek az utóbbi kategóriába tartoznak mindenki legnagyobb bánatára, kárára.. :((

2010. okt. 15. 09:13
 9/25 A kérdező kommentje:

9:10! "- Elnézést, ne haragudjon! Lenne szíves leszállni a kezemről? Csak mert nem tudok így rendesen kapaszkodni és hálás lennék érte? " Ebben elárulnád, mi a bunkó?


Szerintem az a bunkóság, hogy látja, hogy kapaszkodom és szándékosan rádől a kezemre, holott Neki is van bőven helye és kapaszkodó felülete normálisan, egyenesen, emberhez méltóan állni, tespedés helyett! Ennyi.

2010. okt. 15. 09:16
 10/25 A kérdező kommentje:

9:10, még valami! Ha valakire egy tömegközlekedésen rá kell szólni, mert nem veszi észre magát felnőtt nő létére...


Nos, az NEM az én szegénységi bizonyítványom, ahogy az sem, hogyha egy ilyen emberrel nem vagyok mézes-mázos, csupán udvarias.

2010. okt. 15. 09:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!