Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 7009 vonaton beülhetek az IC...

7009 vonaton beülhetek az IC kocsiba vármegye bérlettel?

Figyelt kérdés
Szeged- Nyugati de elvileg személyvonatként közlekedik.
2023. júl. 10. 06:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, IC kocsi csak országbérlettel használható, helyjegy váltása mellett. Vármegyebérlettel a gyorsvonati kocsikat tudod használni.
2023. júl. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó de ez a vonat elvileg nem intercity.
2023. júl. 10. 11:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A 7009-es egy különleges jószág, hibrid-IC, de nem IC-gyors, hanem IC-személy, a régi elvirában külön vonatként is szerepel az IC és a személy, és nem is Napfény IC-ként közlekedik, hanem név nélküli (7009-es számú) IC-ként.

Ezzel együtt az IC-kocsik csak helyjeggyel vehetők igénybe, vagyis az országbérlet érvényes oda, de a vármegyebérlet nem.

2023. júl. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De erre helyjegyet nem is lehet venni a MÁV app szerint.

Az elvira viszont mutatja hogy lehet helyjegyet venni.


Szóval különleges jószág, de az IC minőségű kocsikba akkor sem jó a bérletem. :-(

2023. júl. 11. 08:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Mind a jegy.mav.hu, mind a MÁV mobilalkalmazás kétszer jeleníti meg a 7009-es vonatot, egyszer helyjegyes IC-ként, egyszer helyjegymentes személyvonatként.
2023. júl. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor nekem nem mutatta valamiért az applikáció. Akkor még jó hogy nem mentem be az IC kocsiba, mondván normál vonat.
2023. júl. 12. 00:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!