Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mozdonyokon ez milyen vezeték?...

Mozdonyokon ez milyen vezeték? Nem szokott bekötve lenni.

Figyelt kérdés

Kép: [link]


Ezt nem szoktam a vonatba bekötve látni. Dízeleken is van.

(A másik oldalon szoktam egy alsó konnektorba bedugott vezetéket látni, gondolom, az a vonatfűtés. Meg a légfékes vezetékeket is értem. De ez nem tudom, mi.)


Annyi tippem volt eddig, hogy esetleg valamiféle akkufeltöltő a mozdonynak, és hogy vonatokhoz semmi köze, de nem vagyok benne biztos, meg egyáltalán nem is értek hozzá, csak érdekel és nem találok erről semmit.



Még esetleg pluszba kérdezném: A vezérlő csatlakozók száma nagyon változó?

Mintha látnék 3 csatlakozós meg 2 csatlakozós M41-est is, de 431-eseken pl. vagy 1-et látok, vagy egyet se. (UIC csatlakozót nem számolva, mert tudtommal azt ők nem használják vezérléshez.) A 431-asoknak elég volt egy vezérlőkábel, mikor még jártak ingában? Csak mert úgy tudom, az M41-nek kettő kell ingavonat esetén.


Köszönök minden választ.



2023. ápr. 29. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A képen látható az ugyanúgy 1500 Voltos fűtési kábel, csak ez a mozdonyé. Ha például a kocsi kábele rossz, vagy a mozdony aljzata rossz (nem reteszel mondjuk rendesen, vagy bármi), akkor nem a kocsit dugjuk a gépbe, hanem a gépet a kocsiba. A kocsi másik oldalán ugyanis aljzat van, nem kábel.


Ugyanezt használjuk, ha pl. két mozdony van, akkor amelyik kézre esik, annak a gépnek a kábelét csatlakoztatjuk a másik gép aljzatába.


Vannak kocsik, amelyek nem rendelkeznek fűtési kábellel, pl. a 400-as vezérlőkocsi, ha a mozdony mögé teszed. Olyankor csak a gépet lehet a kocsiba dugni a képen látható kábellel.


Egyes mozdonyokon csak aljzat van mindkét oldalt, és a géptérben egy tartóba van elhelyezve a gép saját 1500 Voltos kábele. Ha kell, akkor azt visszük oda. Van még pár ilyen szili is, ahol a géptérben van ez a kábel, nem fixre szerelve kint, és betéve a tartójába.

2023. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. ápr. 29. 15:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!