Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan érdemes elküldeni...

Hogyan érdemes elküldeni melegebb éghajlatra a furcsa alakokat az esti vonaton?

Figyelt kérdés
Már 2x is előfordult, hogy amikor a Z60-as vonattal (Szolnok és Budapest-Keleti közt közlekedik) mentem hazafelé, akkor odajöttek hozzám furcsa alakok. Első alkalommal koldult a csávó, jegyre kellett neki pénz. Én hülye adtam, utólag bántam meg, na mondom ilyen még egyszer nem lesz... Aztán következő hétvégén megint odajöttek hozzám koldulni, 300 forint kellett volna a csávónak, szintén jegyre. Bár nem preferálom a hazudást, mégis mondtam, hogy sajnálom, de nincs nálam apró, aztán kérdezett, hogy biztos nincs-e, mondtam nincs, aztán nagynehezen elment. Rögtön utána jött egy másik csávó, aki azt kérdezte, hogy tudnék-e segíteni neki gyógyszert kiváltani. Én meg jó nagyot néztem, mondom mit akar ez? Ami még érdekes volt, hogy Józsinak szólított, mikor nem is így hívnak, és nem is ismerjük egymást. Szóval ja, ilyen furcsa alakok jönnek oda hozzám. Mivel este (már sötét van) megyek haza, alig utaznak azon a vonaton olyankor, konkrétan egyedül voltam abban a kocsiban, ahol ültem, szóval csak engem tudnak megcélozni az ilyenek. Hogyan lehet az ilyen furcsa, nem szimpatikus alakokat elküldeni a búsba? Csak mert eddig még nem volt baj, csak nem igazán vagyok kiképezve önvédelemre, szóval nehogy meg akarjanak támadni, vagy kirabolni vagy valami, ezért érdekelne, hogy hogyan lehet "szakszerűen" megoldani egy ilyen szituációt.

2023. ápr. 3. 20:39
 1/10 anonim válasza:
100%

Legyél határozott, mindig mondd meg, hogy mi a helyzet, ne látszódjál áldozatnak, hanem kőkemény harcosnak, hogy ne legyen kedvük kóstolgatni.


A biztonság kedvéért meg legalább egy erősebb zseblámpát hordhatsz magadnál (szembe világítva nem túl kellemes), esetleg gázsprayt vagy bármilyen más önvédelmi eszközt.

2023. ápr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A legbékésebb megoldás valóban az, ha azt mondod, hogy nincs nálad KP (én ezzel igazat mondok), 10-ből 1-szer ilyenkor jön a roppant szellemes válasz, hogy az is jó, ha elmegyek vele és kártyával kifizetem. Ilyet a vonaton nem fog mondani, állomáson pedig egyszerűen csak mész tovább.
2023. ápr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Vannak ilyen átláthatatlan zuhanyfüggönyök, ha azzal körberakod magad, akkor láthatatlan leszel számukra is :D


Amúgy meg ne utazz olyankor és kész. Vagy elmehetsz önvédelmi képzésre is, vihetsz magaddal paprikasprét, nuncsakut és pörgeted magad mellett xd

2023. ápr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
"Nem adok. Keress magadnak másik balekot."
2023. ápr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Totálisan ignorálod, levegőnek nézed. Nekem ez vált be.


Ha semmi reakciót nem tud kiváltani belőled, akkor nem próbálkozik tovább.

2023. ápr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Ezekkel nincs is gond. A baj akkor van ha nem csöves akarja a pénzed és mondjuk nem is egyedül vannak. Ha nincs tapasztalatod stresszhelyzetben, úgy sem tudsz majd mit csinálni, mert valószínűleg teljesen leblokkolsz. Már pedig igazi adok-kapok és test feledzés az küzdősport edzésen lesz. Én toltam 3év ökölvívást és két év kick-boxot(de már otthon edzek) ,valamint van nálam egy boxer is a biztonság kedvéért :)) Szóval, ha mész is este az utcán is jön veled szembe valaki, akkor ne járdát vagy az eget bámuld, hanem bátran nézz végig a másikon. Tehát éreztesd vele a tekinteteddel: hogy ne félek bástya. De ne told azért túl sem mert az rögtön "felhívás lehet keringőre." Amikor hajnalban van hogy durván bedugul az orrom, akkor lemegyek sétálni. Nagy városban lakunk. Egyszer ugyan úgy hajnalban a járda túloldalán elkezdett egy fazon nagyon stírölni, míg oda nem mentem megkérdezni, hogy mi a g@cit bámulsz? Na hát ezzel a lendülettel húzott is tovább a pics@ba. Erőszakos kéregetővel pedig 1x volt dolgom. Ott meg felemeltem a jobb lábam és mondtam neki, hogy vagy elhúzol vagy gyomrom ruglak. De ehhez kellő tudás, edzettség és önbizalom kell. Valamint amennyire lehet elkell kerülni a fizikai kontaktust, határozott fellépéssel. Sok sikert.
2023. ápr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos egyre több a cigány, így ha sötétedés után kimozdulsz otthonról, már alap a paprikaspray, esetleg valami önvédelmi fegyver.
2023. ápr. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondjuk nem vágom hogy a kalauzok miért nem hajtják el az ilyeneket. Városban még érthető ha a buszsofőrnek vagy a villamosvezetőnek nincs ideje erre is odafigyelni, de egy kalauznak azért beleférne a munkájába.
2023. ápr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#8 Egyrészt a cigók esetében a kalauz is fél, hogy megverik, megkéselik. A csöveseknél, kéregetőknél meg feljelentik az utasok a munkáltatójánál, hogy kirekesztő, meg rasszista stb. A múltkor a BKK-nak is bocsánatot kellett kérnie azért, mert le merte írni, hogy az utazási feltételeknek nem megfelelő mocskos undorító állapotú csöveseknek nincs keresnivalója a járatokon.
2023. ápr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
azt az egy mondatot kell ismételgetni hogy nincs pénzem báttya, 2-3szor mígy arráb nem megy semmi másra nem reagálni. én még azt is hozzá szoktam tenni hogy én is munkanélküli vagyok (ami sajnos igaz is)
2023. ápr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!