Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy szólhatott ugyanarra a...

Hogy szólhatott ugyanarra a helyre 4 jegy is a vonaton?

Figyelt kérdés

Bakony Intercity talán, és ma hatalmas kavarodás volt abból, hogy egy helyre több jegy is szólt.


Elvileg azért mert más vonatra szólt a helyjegyük, a sima jegyük meg a vonatra, de több embernek is, nem teljesen értem a lényeget, amikor csak ez az egy vonat megy arra fele ebben az órában.


Mindenesetre az én jegyem jó, de nem értem, hogy több embernél is hogy fordulhatott elő, hogy egy helyre több jegy lett eladva.


2023. márc. 24. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megválaszoltad a kérdést. Más vonatra szólt a helyjegyük.
2023. márc. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"hogy fordulhatott elő, hogy egy helyre több jegy lett eladva."

Ez sehogy.

Az viszont könnyen, amit írtál is, hogy valakiknek másik vonatra szólt a helyjegyük, magyarán szólva az adott vonatra nem volt helyjegyük, így fel sem szállhattak volna. Meg még az is lehet, hogy egy részüknek jó vonatra volt helyjegyük, csak a kocsi számát voltak képtelenek értően leolvasni a jegyükről. Mindkettő tipikusan előfordul, aztán mindig kiderül, hogy az illető a hülye, és nem a többiek, a kalauz meg a vasút.

2023. márc. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A többi utas funkcionális analfabéta volt és vagy a vonat/kocsi/ülés számát eltévesztette.
2023. márc. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De hogy lehet másik vonatra helyjegyet venni? :D pláne applikációban vagy online :D
2023. márc. 24. 19:35
 5/10 A kérdező kommentje:
Akinek a helyemre szólt a helye, annak az 5-ös kocsira szólt, ugyanarra az irányra mint nekem, 5-ös kocsi nem is volt a vonaton, csak 424-es.
2023. márc. 24. 19:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 Úgy, hogy megvette egy vonatra, aztán nem arra szállt fel.
2023. márc. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
#5 Nem meglepő, hogy nem volt 5-ös kocsi, mivel a kocsik vonaton belüli számozása két vagy háromjegyű. Szóval már itt kezdődik a gond, hogy gőze sem volt, hogy milyen kocsiba szállt, csak valahonnan szedett egy számot, hogy 5-ös.
2023. márc. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
#7: Újabban van a vonatokon 1 számlyegyű kocsiszám is, én is láttam már ilyet.
2023. márc. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Informatikai hiba, de leggyakrabban az utasok benézik. Évekig IC-ztem, kivétel nélkül az összes "azonos" helyjegy valójában elnézett dátum, idő vagy kocsiszám miatt volt.
2023. márc. 25. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a vonatszám, a kocsiszám, vagy a hely azonosítása maradt el vagy volt hibás az utasok részéről . Az ritka, hogy informatikai hiba miatt adnának el duplán jegyet, bár tény, hogy volt már ilyen.


Az sajnos gyakoribb, hogy egy vonat műszaki okból kevesebb kocsival közlekedik és nincs is olyan számú kocsi, mint ahova az ember jegye szól .

2023. márc. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!