Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Felnőtt havi bérlethez kell...

Felnőtt havi bérlethez kell igazolványkép?

Figyelt kérdés
Idáig volt diákigazolványom, de hamarosan elkezdek dolgozni és felnőtt bérletet kell használnom. Kell hozzá valamilyen igazolványt igazolványképpel csináltatnom, vagy elég csak megvenni az automatából/pénztárból a felnőtt bérletet a személyimmel (az már nagykorúvá válásom után készült, és már ez a modern típusú személyi)?

2023. febr. 20. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell.
2023. febr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Anyukám mondta, hogy neki kellett régen, most a nyugdíjashoz is van. A BKV oldalán látom, hogy létezik ilyen, hogy "bérletigazolvány", amit tokban kell tárolni, de én őszintén megmondva még senkinél nem láttam soha ilyet, ezért nem világos számomra, hogy most akkor az mi.
2023. febr. 20. 18:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az régen volt. Ma már elég a személyi igazolvány számod megadni. Akár online veszed vagy jegyautomatában.
2023. febr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell.


Ha az appban veszel e-bérletet akkor kér képet, de amúgy nem tudom mi történik ha nem állítasz be. (Komoly fotó viszont nem kell, nekem pl egy sima telefonos szelfi van, nem szóltak miatta semmit.)

2023. febr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok

Valamiért azt gondoltam máv bérletről van szó, szóval hüly€séget írtam, bocsi.


Bkv bérlethez nem kell, papíron meg az appban se.

2023. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2023. febr. 20. 18:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Bérletigazolvány ma már alap esetben nem kell, kiváltotta a személyi. Nem is adnak már ki tudtommal. Különleges bérletigazolványok vannak már csak, pl. kisgyerekes bérletigazolvány. Ezzel igazolhatod, hogy gyesen vagy pl és olcsóbb bérlet jár hozzá.


Ilyen kérdésben mindig jelöld megy a várost, közlekedési társaságot, hiszen lehetnél pécsi mondjuk, vagy helyközi bérletről is lehetne szó stb.

2023. febr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Budapesten élek, és csak a budapesti járatokon (busz, metró, villamos) szeretnék utazni havi bérlettel.
2023. febr. 21. 13:56

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!