Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A kialakult helyzet miatt...

A kialakult helyzet miatt lehet e vonattal ukrajnába menni vonattal?

Figyelt kérdés
Kell e útlevél esetleg vízum? Igazából csak csap-ig mennék nem messze a határtól. Illetve a határon megállítják a vonatot ellenőrzésre?
2023. jan. 9. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A vonatforgalom végig folyamatos volt és ma is az Csap és Záhony között. Útlevél természetesen továbbra is kell, mindig is kellett, vízumkötelezettség nincs magyar állampolgároknak. A vonatra Magyarországon maximum negyed órával indulás előtt fel kell szállni, felszálláskor történik az útlevél- és vámvizsgálat. Ukrajnában megállítják a határon , ott határőrök szállnak fel és elkísérik a vonatot Csap állomásig, ahol a nemzetközi váróteremből útlevél- és vámvizsgálat után lehet a belföldi váróterembe lépni.


Utazni tehát lehet, de nem ildomos, van így is elég dolga az ukrán hatóságoknak.

2023. jan. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Minek mennél egy országba ahol háború van? Bolond vagy?
2023. jan. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a vamvizsgalat hogy néz ki? Atnezik a táskám? Amúgy kiskorú mehet ha van útlevele?
2023. jan. 9. 20:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ausztria felé is felszáll a Bundespolizei Hegyeshalomnál és Bruck an der Leitha-ig végig is mennek a vonaton kérni a személyit/útlevelet. Nem csak Ukránoknál van ez.
2023. jan. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vámvizsgálatnál szúrópróba szerűen néznek bele a táskákba, esetleg kipakoltatják. Kiskorú is mehet, de ha nem mindkét szülőjével megy, érdemes beleegyező nyilatkozatot vinni a (másik) szülőtől.
2023. jan. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es: kb 7x mentem Ausztriába az utóbbi 2 évben, mindig regiojettel, és soha nem ellenőriztek semmit, még covid alatt sem, nem is láttam rendőröket. Pedig megálltunk Hegyeshalomnál.

Hazafelé Mávval jöttünk általában, ott sem volt semmi ellenőrzés, covid alatt sem…

De a vicces hogy Regiojeten a jegyet sem kérték még el egyszer sem, legközelebb nem veszek 🤣

2023. jan. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Lehet, én kárpátaljai vagyok és voltam már otthon vonattal a háború kitörése óta. Nem kell vízum, mivel gondolom magyar útlevéllel rendelkezel. Ukrajna felé nem nézik át a csomagokat, csak Magyarország felé szúrópróbaszerűen. Záhonyban a felszálláskor van ellenőrzés, ukrán oldalon pedig Csapon.

Érdemes figyelni a felszálláskor Záhonyban, mert egy kocsit lecsatolnak Csapon, a másik egészen Munkácsig megy!

Magyarország felé nem tudom melyik állomásig jössz, de ha Budapestig, akkor még az ukrán oldalon érdemes megvenni a jegyet szerintem.

Én Munkácsig mentem, szóval hosszú volt az út és sokat kellett várni Csapon a vámolásnál.

Kisgyerekkel is lehet menni, de érdemes beleegyező nyilatkozatot vinni. Kevésszer kéri az ukrán fél, de biztos ami biztos.


#2.válaszoló: Nem bolond, hanem lehet kint vannak a szerettei, inkább előbb gondolkozz, mint írj!

2023. jan. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#2 Valószínűleg nem várost nézni akar a kérdező, hanem komolyabb okból megy. A háború egyébként nem Csapnál zajlik, sok száz kilométerrel arrébb van a front. Ukrajna nagy ország.
2023. jan. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!