Miért állnak a vonatok ilyen sokat a horvát határnál?
Figyelt kérdés
Jelenleg napi egy vonat közlekedik Budapest és Zágráb között, s a menetidő az autós eljutáshoz képest meglehetősen hosszú, 6 óra 17 perc. A menetrendet végigböngészve viszont arra lettem figyelmes, hogy Gyékényesen 19:12-től 19:30-ig, míg Koprivnicán 19:46-tól 20:22-ig várakozik. Ilyen sokáig tart a mozdonycsere? De miért kell a határ mindkét oldalán állnia?2022. dec. 4. 19:04
1/5 anonim válasza:
Ellenőrzik a vonatot a határőrök. Erre van mindig poffer idő hagyva. Plusz a gépcsere.
2/5 A kérdező kommentje:
Akkor ez a schengeni csatlakozás után meg fog szűnni vagy legalábbis jelentősen csökken majd?
2022. dec. 4. 19:22
4/5 anonim válasza:
A határellenőrzés Gyékényesen zajlik, ez nyilván lecsökken, ha Horvátország belép a Schengeni övezetbe. Koprivnicára én csatlakozást tippelnék. Ilyenkor egy horvát belföldi vonatra akasztják fel a Magyarországról érkező kocsikat (amik addig Magyarországon szintén egy másik, egyesített vonat részei voltak).
5/5 anonim válasza:
Állni Hegyeshalomban is láttam a vonatomat, de ott kb 10 percet, amikor is kizárólag a gépcsere miatt kellett, minden ezen felüli idő határellenőrzésre kellhet és/vagy menetrendi okokból. Szóval igen, a kérdésben írtaknál csak rövidebb lehet a HR is schengeni lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!