Metrózással kapcsolatos kérdések-mit hogyan?
Szóval most először fogok metrózni és kicsit parázok tőle:P
Találtam egy elég jó leírást a metrós utazással kapcsolatban,de azért van pár kérdésem:
Először is 3 féle jelöléséről írnak ezen az oldalon a metrónak. Mi a különbség a 3 közt?(M betű ötszögben,
dőlt M betű, meg a "2"-es háromszögben)..
A vonaljegy ugye az a vonaljegy, ami bármilyen más közl. eszközön is használható?Az a 320 Ftos?(valakitől kaptam egy 10db-os tömböt...ezt onnan tudom..:P
A szakaszjegynél hogy van ez a 3 állomás-dolog? Tehát érvényesítem, és 30 percig max 3. állomásra elég..Honnan tudják azt h.én 3, 4 v. több megállót megyek?
Az egyszeri átszállójegyet se értem teljesen..Tehát ha van egy ilyenem, akkor felszállok metróra (előtte ugye érvényesítem a jegyet,)aztán valahol leszállok, és felszállhatok ugyanezzel a jeggyel mondjuk még egy BKV villamosra vagy buszra is?Amikor erről leszállok, akkor pedig a jegy másik oldalát ott érvényesítenem kell? De ennek mi értelme? Ha végleg leszállok akkor már senki se nézi a jegyemet..:S
Vagy valamit nagynon félreértettem...
Bocsi a hülye kérdésekért, csak tényleg izgulok h.ne rontsak el semmit, vagy nehogy megbüntessenek..
Példákkal is leírhatjátok mit hogyan/hol kell/lehet csinálnom:)
Előre is köszi:)
*nagyon
jav.*
Vagyis az 1 db vonaljegy 320Ft,tömbben tudom hogy nem annyi elosztva:P
Átszállójegy: egyszer érvényesíted az egyik tömegközlekedési eszközön, majd érvényesíted átszállás után a másikon. Felszálláskor érvényesíted, nem leszálláskor!
Szakaszjegy: amikor érvényesíted, rányom a gép egy számsort, abból tudják, hogy melyik állomáson érvényesítetted, tehát megállapítható, hogy hány megállót mentél.
Metrójelölések: mind ugyanazt jelenti (gondolom néhány felújított állomáson egyik van, a régebbieken másik féle). Alapvető különbség a számozásban van. Az 1-es (sárga) a kisföldalatti, a 2-es (piros) az Örs Vezér tere és a Déli pu. között közlekedik, a 3-as (kék) pedig Kőbánya-Kispest és Újpest között.
Nem kell izgulni, nem olyan bonyolult dolog ez :-)
Szakaszjegy: a bélyegzőt az ellenőr megnézheti rajta, és máris látja h hol száltál föl.
Áttszállójegy: 2 lukasztható fele van. az egyiket az egyik járművön, a másikat a másikon kell lukasztani (kivéve metró mert azon a vonaljeggyel is átszálhattsz de csak Földalatti(M1), M2, M3 vonalakon(tehát a Deáktéren nem kell új jegyet kezelni.)
A jegyeket mindig felszállás előtt(metrón), vagy közvetlenűl utána(villamos, fogas, troli, busz) kell érvényesíteni. Ha valamit elrontasz, akkor is kicsi az esélye, hogy (metrón kívül) máshol kiszúrnak. Én például 2 hónapot utaztam jegy nélkül, és nem büntettek meg.
Fontos ha meg akarnának büntetni: az ellenőrne ne add oda az igazolványaidat(csak rendőrnek)
ha nem adod oda valszeg rendőrt hív, de azt te nem vagy köteles megvárni, ha felakar tartóztatni akkor azt kell neki mondani hogy ez BŰNCSELEKMÉNY és a rendőr ugyis mindjárt jön..
Nagyon köszönöm a segítségeteket!!!Mosmtár teljesen világos minden!
Örök hálám! Jár a "zöld kéz" mindkettőtöknek;)
Hát kedves utolsó, nekem mindig van bérletem, rendesen igazolványszám ráírva, mégis volt már afférom ellenőrrel.
Sajnos még mindig vannak olyan emberek az ellenőrök között, akikre egy utca felseprését nem bíznám rá, nem hogy élő utasokkal való foglalkozást...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!