Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV elévülés megírása?

MÁV elévülés megírása?

Figyelt kérdés

2016. júniusi fizetési felszólításról jött egy levelem kb. 2 és fél hete, ami majdnem 100 ezer forint körül mozog.

Ami az én problémám, hogy 6 év alatt én erről el is felejtkeztem, még tinédzerként meggondolatlanul tettem amit tettem.

Ha van ez az 5 éves elévülési idő, az azt jelenti hogy megszüntethetem?

Az évek során egyszer sem jött erről levél, talán még ott 2016 nyár közepén.

Hová kell írnom az elévüléssel kapcsolatban és mi legyen a mondandóm lényege?


Megköszönném, ha valaki segíteni nekem megfogalmazni, privátban!



2022. máj. 9. 10:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
35%

#10


Az elévülés annyit tesz, hogy a követelést jogi úton már nem lehet érvényesíteni.

Azonban az elévüléssel maga a követelés még fennmarad, és akár évek múlva is követelhetik az adóstól, hogy fizessen.

Ha az adós önként befizeti a lejárt tartozást, akkor nyert a behajtás kezdeményezője. Viszont ha nem, akkor nem tudja perre vinni a dolgot.


Szóval ha biztos vagy benne, hogy letelt az 5 év, akkor nem kell fizetned. Írnod sem kell.

2022. máj. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
58%
11-es jól írta. Ha elévült, azt jogi úton már nem tudják behajtani (tehát nem vonhatják le a fizudból stb.).
2022. máj. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#11

Viszont azt jelezni kell, ha már elmúlt 5 év. Ez az amiben segítséget szerettem volna kérni, hogy hová kell írnom hivatalos levelet és hogy mi álljon benne a tárgyalásban.


#13 Ne haragudj, de az nem segítség volt, hogy kognitív disszociatív zavarral vádaskodott.

2022. máj. 9. 13:33
 14/18 anonim ***** válasza:
86%

14: ne kevert a szezont a f...mmal! :-DDD


A kognitív disszonancia elnyomása NEM disszociatív zavar, hanem egy teljesen normális jelenség!!!

2022. máj. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%

FYI: [link]


"A kognitív disszonancia szociálpszichológiai elmélet, melyet Leon Festinger amerikai pszichológus alkotott meg 1957-ben.


Az elmélet alapgondolata, hogy amikor valamilyen új információ vagy tapasztalat ellentmond a korábbi elképzeléseknek vagy ismereteknek, akkor disszonanciát, belső feszültséget élünk át. Ez a disszonancia szorongáskeltő állapot, melyet csökkenteni igyekszünk. "

2022. máj. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
71%

13# vagyok. Egyrészt nem értem, amit írtál nekem (?), másrészt meg ha elévült, szerinted minek kellene jelezni? Ha ennyire okos vagy, minek kérdezel? Akkor menj aztán írkálj, akinek akarsz....😓

Kár volt neked segíteni.

2022. máj. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
59%

#14


Ha mindenképpen írnod kell valaamit, mert elhataalmasodott rajtad a grafománia, akkor a megszólítás után a következő szöveget javaslom


"El nem évült tartozásom önök (megbízójuk) felé nincs. Levelemmel az ügyet lezártnak tekintem."

2022. máj. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
36%

A legjobb, ha írsz egy levelet, amiben leírod, hogy fiatalka voltál és meggondolatlan stb stb..

Aztán kérsz méltányosságból csökkentést vagy részletfizetést.

Akiben van hajlandóság a rendezésre azt figyelembe veszik.

Nem évül el és nem is szoktak felszólítgatni csak az elején párszor.

Aztán meg évek múlva, mint téged is.

Ez a szerencsésebbik eset, ha még a vasút írt.

Ezután szokták a követelést értékesíteni behajtó cégnek.

Na, ők már nem sz.aroznak.

Megtalálják a módját, hogyan jussanak a pénzükhöz.

Van akinek milliós tartozása van, mert napi szinten így utazik hosszú ideje.

Rajta is be fogják vasalni, csak idő kérdése.

Egy esetben lehet elkerülni a fizetést, ha egész életedben soha nem lesz hivatalos jövedelmed, sem ingóságod vagy ingatlan vagyonod.

Akkor nincs mire rátenni a kezüket.

De így azért kevesen tudják megoldani.

2022. máj. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!