Mit tehetek a bank ellen?

Figyelt kérdés

A bkk tartozásom behajtásra került a bankszámlámon keresztül, amivel nem is lenne bajom, de ez 36 ezer forint volt a tranzakcióban erre lett is volna fedezetet, sőt még több is. Viszont a bank több, mint 100 ezer forint minuszba rakta a két bankszámlám. Illetve a két banszámlámon 100 ezer forint körüli összeg is volt, ezáltal a bank 36 ezer forint helyett több, mint 200 ezer forintot vett el.

Valakivel volt már hasonló? Esetleg tudna valaki segíteni mint tudnék ebben az esetben tenni?



2022. ápr. 27. 07:46
1 2
 1/14 10 deka farhát ***** válasza:
100%
A bankfiókban mit mondtak?
2022. ápr. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

@10 deka farhát

Ma tervezek bemenni, tegnap amikor észrevettem sajnos már zárva voltak a bankok

2022. ápr. 27. 07:52
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A "bank" nem vesz el semmit, csak teljesíti a követeléseket.

Könnyen lehet, hogy az eredetileg 36 ezres tartozásod különbözö késedelmi kamatok és büntetések miatt már több százezres összegre emelkedett és ezt fizette ki a bank - jogosan.

2022. ápr. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha bankszámláról hajtják be, ahhoz közjegyzői végzés és végrehajtó is kell. Ezeknek mind van költsége, nem kevés, nyilván ezt is levonták. De neked kellett volna értesítést kapnod mindkettőtől, és akkor még választhattad volna, hogy kifizeted magadtól. Ha esetleg nem vetted át a hivatalos leveleket, az a legrosszabb megoldás, mert akkor automatikusan átvettnek minősül, és úgy emelkedik jogerőre, hogy védekezni sem tudsz, mivel nem is tudsz róla.
2022. ápr. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennyivel könnyebb lett volna a 8000-et kifizetni helyben, nem?
2022. ápr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
A bkk le tudja vonni a büntetést a számládról?
2022. ápr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Bírósági végrehajtó veszi le hatósági átutalási megbízás útján! A ki nem fizetett bírság alapesetben 32.500.-Ft ami ha végrehajtásra kerül 90-100 ezer Ft az elrendeléssel felmerülő költségek miatt.
2022. ápr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Normalis válaszokat kertem, nem azt hogy kifizethettem volna, nyilván nem azzal van a bajom, hogy jogosan levontak a kartyamrol, hanem hogy a tranzakcional nincs feltüntetve hogy a további nagyjából 170 ezer forintom hova tűnt el.
2022. ápr. 27. 10:36
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Többen írták, az elmaradás miatt megemelkedik az eredeti összeg, a végrehajtás díját is neked kell fizetni!

Konkrét infót akkor kapsz, ha bemégy a bankba személyesen, és megkérdezed, milyen címen ment le az adott összeg!

2022. ápr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"hanem hogy a tranzakcional nincs feltüntetve hogy a további nagyjából 170 ezer forintom hova tűnt el."


Keresd meg, ott lesz az...


Én naponta látok bankszámlákat évtizedek óta, de még sosem láttam olyat, amit egyenlegben nem lehetett kihozni.


Mint ahogy a hatósági átutalási megbízás is szerep rajta.

2022. ápr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!