Miért jó az az embereknek, hogy Budapesten az M3as metrópótlóra az emberek akkor is felszállnak ha már nincs semmi hely?
Így működik a tömegközlekedés, különböző emberek sokasága.
A Covid helyzet óta ez egy eléggé érthetetlen jelenség, hiszen az esetek 90%-ában még a körúton (4/6) is szellős lesz a következő járat.
Két csoportra lehet osztani az ilyen embereket: az egyik fele tényleg siet (időre megy, vagy el szeretne érni egy ritkábban közlekedő járatot), ilyenkor még én is igyekszem minden áron felférni egy adott járatra, mert még mindig jobb, mint 20-30 percet várakozni utána.
A másik embertípus, aki úgy érzi, hogy bár nem siet, de nehogy már ,,feleslegesen” várakoznia kelljen 35 másodpercet a következő járműre. Sajnos sokan vannak, a körút is ezért rémálom. Kedvencem, mikor Blahán áll bent a villamos, mögötte a lámpánál ott vár a következő, de az idióta visszafeszíti az ajtót, hogy aztán benyomhassa az embereket, akik jól láthatóan így sem igazán férnek el és csoda, hogy becsukódott az ajtó. Megvártam a következő villamost, üres volt.
Nyáron mentünk gyakrolatra pár éve, akkor villamos pótló volt.
Mikor már 6 buszt engedtünk el a rajta lévő tömeg miatt már meguntuk és hamar rájöttünk, hogy nem fognak elfogyni 20 elengedett busz után se.
Trágárkodsz a kérdésben, idiótázod azt, aki figyelemre méltat.
A buszok kapacitása messze elmarad a metróétól. Ha nem 100% feletti telítettséggel közlekedne, akkor sokkal lassabban érnének el az emberek az úti céljukhoz.
Próbáld meg moderálni magad, mert ez a stílus nem menő.
Te is leszállhatsz, ha túl sokan szállnának fel.
Tudsz várni 2 percet a következőre, nem?
Elvégre neked nem felel meg, ha túl sokan vannak.
Meg is oldottuk a problémádat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!