Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem egységesítik a...

Miért nem egységesítik a budapesti tömegközlekedésnél legalább hétvégére az első ajtós felszállást?

Figyelt kérdés

Nem értem, mire jó ez, hogy van olyan járat, ami egyáltalán nem elsőajtós, van, amelyik mindig az, van, amelyik csak hétvégén, és van olyan buszmegálló, ahol mindhárom variáció közlekedik, részben közös útvonalon. Én sem mindig tudom már követni, és rendszeresen látom, hogy mások is belekavarodnak, hogy akkor most hol lehet felszállni, elő kell-e kotorni a bérletet/jegyet felszállásnál vagy nem.

Arra fogják, hogy nagy utasforgalmú járatokat nem tehetnek elsőajtóssá, de én járok olyannal, ami hétvégén is nagy utasforgalmú, és hétvégén elsőajtós lett, szóval nem értem az indoklást.


2021. nov. 2. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Erőltetni akarják, viszont nem lehet mindenhol bevezetni, ahogy mondtad is, csak nem jól mérték fel az utasforgalmat, vagy arra számítottak, hogy az elsőajtózás miatt csökkenni fog az utasszám, ahogy elég sok vonalon megtörtént régen, amikor ott vezették be, például a XI. kerület szélén közlekedő járatokon, például az 53-as a hegyi szakaszon bizonyos időszakokban konkrétan tele volt 2004-2008 között, aztán amikor elsőajtós lett ez a tömeg teljesen eltűnt. A Volánbusznál is gond van belőle rendszeresen, bizonyos helyközi járatok állandóan késnek emiatt, bár ott az is rátesz egy lapáttal, hogy nem lehet előre jegyet venni, mindenki a sofőrtől vesz, a bérlet meg annyira irreálisan drága, hogy nem éri meg, ha nem mész minden munkanap oda-vissza, így nagyon sokan inkább jegyeznek.
2021. nov. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem csökkent jelentősen az utasszám, amennyire én tapasztalom, ráadásul a sofőrök közül is két típus van, az egyik nem nézi meg, hogy van-e bérleted, kezelsz-e jegyet (esetleg siet is továbbmenni, alig van idő felszállni), a másik meg addig el sem indul, amíg mindenki meg nem mutatja, és ha valaki hátul száll fel véletlenül, azt is előre parancsolja.

Én éves bérlettel közlekedek, ez nem gond, de táskában tartom alapvetően.

2021. nov. 2. 10:36
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem vagyok biztos benne, akkor elolvasom a laptáblán vagy figyelem a kijelzőt. Nem bonyolult ez.


Vannak járatok, ahol hétvégén is komolyabb problémát okozna az eaf , szerintem fontos a differenciálás.

2021. nov. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha pont akkor érek oda, amikor pont jön egy busz, ami nekem pont jó, és nem vagyok benne biztos, hogy az pont milyen, akkor nincs időm elolvasni. És ha a sofőr pont az a típus, aki siet tovább, akkor esetleg meg sem várja, hogy felszálljak, ha még azt ellenőrizgetem, hogy elsőajtós-e vagy sem. Ebből van a gond.
2021. nov. 2. 11:35
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Akkor készülj úgy, hogy EAF lesz, abból nem lehet baj. Persze most a variálások közepette nehézséget okozhat a dolog, de hosszútávon nem nehéz megjegyezni. Például a kerületben, ahol laktam (17.), 4-5 járat kivételével már 2013-ban első ajtós lett mindegyik, szerintem maximum 1 hónapba telt megszokni, miután beállt a rendszer véglegesre.
2021. nov. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nálunk ennél nagyobb káosz van most, nekem sem lenne bajom, ha egy kivételével mind az lenne, de most összevissza van.
2021. nov. 2. 14:31
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Bakker, akkor állj be mindig a megállótáblához és kész. Tényleg nem akkora probléma ez, mint amekorrának megpróbálod beállítani.
2021. nov. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

Már rég az összes buszon így kéne lennie.

Érdekes Stockholmban senkinek nem okozott problémát az utascsere.

Csúcsidőben heringparty-s csuklósbuszokon a 3. ajtónál is állt egy kaller szkennerrel, az 1. és 3. ajtó fel, a 2. és 4. ajtó leszállásra volt. Sokkal gyorsabb volt így az utascsere, mintha mind a 4 ajtón egymást lökdösték volna a fel és leszálló utasok.

2021. nov. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!