Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan tudok vonat és BKK...

Hogyan tudok vonat és BKK bérletet venni cégnévre?

Figyelt kérdés

2021. okt. 29. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Cég nevére nem vásárolhatsz, hiszen a járművön egy természetes személy utazik, nem egy cég. Maximum számlát kérhetsz a cég nevére, de a bérlet "felhasználójaként" mindenképpen egy személyt kell emgadni.
2021. okt. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elnézést rosszul fogalmaztam. A számlát szeretném cégnévre. És persze a lényeget is kihagytam, ezt lehet online is? Eddig online vásároltam a bérletemet, de a munkáltatóm nem állta az utiköltséget, novembertől viszont már fizeti.
2021. okt. 29. 15:44
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Onlinem ég sosem vettem, bkk automatánál ki lehet választani kérsz-e áfás számlát.
2021. okt. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az appon keresztül vásárolt számlára azt írja a BKK


Csak magánszemély nevére vagy cég (munkáltató) nevére is kérhetek számlát?


Mindkettőre van lehetőség. Fontos azonban, hogy a tanuló- és nyugdíjasbérletekről cég nevére szóló számlát nem lehet kiadni.



Hogyan kapom meg a számlát?


A közlekedési mobiljegy több applikációban is elérhető, ezért az egyes szolgáltatók által üzemeltetett applikációkban a számlázási metódus eltérhet (pl. egyes szolgáltatók a tárgyhót követő hónap 10. napjáig állítanak ki számlát, más szolgáltatók a vásárlást követően azonnal). Számlázással kapcsolatos bővebb információért kérünk, fordulj az általad használt applikáció üzemeltetőjéhez.

2021. okt. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ezt pont most találtam meg én is, de az applikációban (Mobiljegy) nem tudom beállítan a cég adatait.

2021. okt. 29. 16:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A nem természetes személy lehetőséget választottad?
2021. okt. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1

Nem ez a kérdés ugyan, csak a pontosság kedvéért:

Cégnévre is lehet bérletet venni. Nálunk volt ilyen, akinek egyik központból a másikba kellett menni városon belül, annak odaadták ezt a cég nevére kiállított összvonalas bérletet, és azzal utaztunk. (Már több éve ugyan, de biztos van még most is.) Arra emlékszem, hogy valami csillagászati ár volt ráírva.

2021. okt. 30. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen lehetőség, amit előttem írnak.

Tk. nem cégnévre, hanem olyan, ami nincs személyhez kötve. Érvényességi időn belül bárki használhatja.

Pl. családtagok, barátok, szomszéd.

Pont ezert magas az ára.

Nyilván cégeknél lehet előnyös, ha több munkatárs is békávézik munkával kapcsolatban.

A számla bármelyiknál kérhető cég nevére.

A nem természetes személyt kell kiválasztani.

Az ára valamivel magasabb a 9500 forintnál. Talán egy ezressel.

2021. okt. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!