Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Érdemes lenne havi 2900...

Érdemes lenne havi 2900 forint megtakarításért sokat bliccelni?

Figyelt kérdés

Csepelen lakok, és napi 6 járművel utazok. Eddig mindig blicceltem, de mióta diszkriminatívan bevezették Csepelen az elsőajtós felszállást, azóta bérletet vásárolok.


Mivel a 6 járműből csak kettőre szükséges jegy, így arra gondoltam, hogy minden reggel gyalog megyek el a HÉV-ig, és csak hazafele lyukasztok egy jegyet a buszon. Így havonta kb. 22 jegyre lenne szükségem, ami 6600 forint. Ti mit csinálnátok a helyemben?


2021. szept. 22. 09:34
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 70 %-ban elsőajtós járművön utazom, nem érzem diszkriminatívnak.
2021. szept. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

#18

Már jónéhányszor megtettem.

2021. szept. 22. 17:09
 23/25 anonim ***** válasza:
87%
#17: Csak a helyközi bérlet árának 86 %-át köteles a munkáltató megtéríteni, a helyiét nem (a Budapest bérlet az), ez benne is van az általad linkelt írásban az alja felé.
2021. szept. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

#23


Ok, igazad van. Nem köteles, viszont adómentes juttatásként adhat ilyet a cég.


Tényleg érdemes ilyen ügyben tárgyalni a munkáltatóval, mert nekik sem mindegy, hogy 9000 forintot fizetésként adnak oda, amire még ők is adóznak, vagy bérletre.

2021. szept. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Itt is minden busz elsőajtós, pedig Csepelhez sok közünk nincs. Mitől lenne diszkriminatív? Ha nagyon bliccelni akarok, megvárom az 54-est, ott nézik a legkevésbé, ugye zárt fülke... az összes többi járat Volán, ott figyelnek a járművezetők, plusz nyitott fülke. Nem vagyok én sem túlfizetve, de inkább egy bérlet, mint adott esetben fél óra várakozás.
2022. szept. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!