Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Érdemes lenne havi 2900...

Érdemes lenne havi 2900 forint megtakarításért sokat bliccelni?

Figyelt kérdés

Csepelen lakok, és napi 6 járművel utazok. Eddig mindig blicceltem, de mióta diszkriminatívan bevezették Csepelen az elsőajtós felszállást, azóta bérletet vásárolok.


Mivel a 6 járműből csak kettőre szükséges jegy, így arra gondoltam, hogy minden reggel gyalog megyek el a HÉV-ig, és csak hazafele lyukasztok egy jegyet a buszon. Így havonta kb. 22 jegyre lenne szükségem, ami 6600 forint. Ti mit csinálnátok a helyemben?


2021. szept. 22. 09:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
21%
Mindenképp bliccelnék tovább.
2021. szept. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem érne meg nekem havi 2900 forintot az idegeskedés.

A bérletet meg máskor is tudod használni.

2021. szept. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
37%
Időalapű jegyet kéne bevezetni. Én is így használom már a vonaljegyet, egy A pontból B pontba jutás egy jegy, ha van benne elsőajtós járat vagy metró, ott lövöm ki, ha nincs akkor az utolsó járművön. Ennek minimum 15 éve így kéne működnie, de 7 éve a technikai feltételek is adottak (FUTÁR berendezés, ami kezeli a pecsétes jegykezelő készülékeket, így minden járműre, a régiekre is lehetne telepíteni). Debrecenben is van már, mire vár a BKK?
2021. szept. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Na, vajon mire? A BKK azért nem vezeti be az időalapú jegyet, mert kevesebb pénzt tudna elvenni vele az emberektől.
2021. szept. 22. 10:15
 5/25 anonim ***** válasza:
46%

Ilyen bérletárnál már nem vagy diák.

Munkáltatóddal beszélj, kötelesek terítést adni.

2021. szept. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

#5

Miért lennének kötelesek?

2021. szept. 22. 10:51
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Mitől diszkriminatív az elsőajtózás?
2021. szept. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

"Na, vajon mire? A BKK azért nem vezeti be az időalapú jegyet, mert kevesebb pénzt tudna elvenni vele az emberektől."


Most őszintén, ha lenne idő alapú jegy (1 órás mondjuk), akkor nem bliccelnél? Ha 1 hónapban 22 napot mész dolgozni, akkor 44 alkalommal kéne venned, ami, ha a mostani jegyárral számoljuk 15 400 Ft lenne, és akkor még máshova nem mentél. Szóval akkor is jobban megérné a bérlet, amire már most is sajnálsz plusz 2900 Ft-ot.

2021. szept. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%

Ezt így nem lehet megválaszolni szerintem...

Nekem nem érné meg, de ha valaki havi 40 ezer forintból él mondjuk, ott már más tészta

2021. szept. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
40%
#8 egy hónapban 3-4x megyek, de átszállással. Erre sok a bérlet, egy 10-es gyűjtőjegyet se használok el egy hónapban. Talán akkor elhasználnám, ha a villamoson is lyukasztanék egy másikat a metró után, de a bérlet akkor is sok lenne. Erre pont tökéletes lenne egy 30 perces jegy is, úgy is bőven beleférek, és akkor nem blicceltem az út utolsó negyedén. Erre nem fogok dupla díjat fizetni.
2021. szept. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!