Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Várhatóan mikor készül el...

Várhatóan mikor készül el teljesen a 3-as metró minden szakaszon?

Figyelt kérdés

2021. szept. 13. 09:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Még sokára. Hivatalosan az év végén kéne elkészülnie a középső szakasznak, de biztos vagyok benne, hogy nem fog. És még utána sincs vége, mert az eddigi fordulópontok, a Lehel tér és a Nagyvárad tér kimaradtak, egy negyedik ütemben azok is fel lesznek újítva, így bár a metró a teljes vonalon fog közlekedni, e két állomáson megállás nélkül áthalad és minden bizonnyal lesznek időszakos lezárások az anyagszállítás miatt.
2021. szept. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs gond 2023-2024

22-re ígérték, hogy átadnak 3 megállót. Ennél ugye most bőven többet csinálnak. Tegyük fel haladnak vele, de mivel nem egyszerre adják át gondolom még tavasszal még nem lesznek kész. Így számoljuk őket 23-ra, a Lehel tér csak utána következik.

2021. szept. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
én 2023-at olvastam. de még szerintem bármi lehet belőle. nem tudom mióta csinálják, de ennyi idő alatt szerintem a nulláról meg lehet építeni egy teljes vonalat.
2021. szept. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Érdemes megnézni a 4-es mennyit csúszott, vagy a 2-es felújítasa, vagy a fonódó villamos mennyit csúszott, és ennek fenyében várhatóan inkább 2030-hoz leszünk már közel, mire ez elkészül.
2021. szept. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Ez Magyarisztán, itt csodát ne várj.
2021. szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek, a pénz nagy úr. A projekt uniós támogatásával el kell számolni legkésőbb 2022 végéig, pénzügyi zárással együtt. Tehát a nagy munkákat legkésőbb jövő év harmadik negyedévéig le kell tudni, utána már csak a főváros és az állam saját zsebből fizetett, kisebb tételei maradhatnak. Ezért egészen biztosak lehettek benne, hogy jövő év végére már egy jórészt használható metró fog üzemelni a teljes szakaszon, esetleg bizonyos állomások (főleg a Lehel és Nagyvárad tér) lesznek még zárva. Az uniós támogatást senki sem fogja veszni hagyni.
2021. szept. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#3

És nem egyszerűbb nulláról felépíteni egyet, mint ledózerolni, mindent elszállítani majd lényegében újra felépíteni?

Egyébként eredetileg 2022 ősz lett volna, de mivel a középső szakasz a vártnál több munkát követel meg (azbeszt), így 2023 első negyedéve a tervezett átadás. A Lehel és Nagyvárad teret pedig vagy megcsinálják előbb (feles lezárással), vagy 2023-as feladat lesz. 2024-re viszont már teljes felújított metróvonalunk lesz KÖKI-től Újpestig.

2021. szept. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Ha jól értettem 2022 első negyedévig (legkésőbb 2022. március 31-ig) átadják a Semmelweis Klinikák, Corvin-negyed és Kálvin tér állomásokat. A többi megálló, amik még nem lesznek kész (Ferenciek, Deák, Arany, Nyugati), pedig onnantól kezdve áthaladósakká válnak. Én így értettem egy cikkből, amit már nem találok. Nem élem bele magam, de az már óriási segítség lenne a városnak és a közlekedőknek.

A teljes átadás időpontjaként 2023-at emlegette ugynaz a cikk.

2021. szept. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

#8

Én inkább azt sejtem, hogy a Kálvin tér lesz a mai Nagyvárad tér, ergo a pótlóbuszok és a metró végállomása.

2021. szept. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#9 ott nem tudnak fordulni a metrók, csak a Deák téren. Nem hiszem, hogy szakaszosan nyitnák meg a középső szakaszt, max úgy, hogy végig jár a metró, de néhány állomáson áthalad, amiket később zártak le, a korábban lezártak nyílhatnak meg, mellé meg lezárják a Nagyvárad teret és a Lehel teret, amik még sokáig kiesnek.
2021. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!